Fotorealistik oyun grafiklerine hazır mısınız? Playstation 5 oyununda fotorealistik oyun grafiklerin stabilite içerisinde gerçek olacağı iddia ediliyor!

Günümüzün popüler oyun konsollarından Playstation, bildiğiniz gibi Sony tarafından üretilmekte.  Şuana kadar da Playstation oyun konsolu serisinin epey başarılı ilerlediğini söyleyebiliriz. Özellikle de Playstation 4 Pro hamlesi Sony’nin elini epey güçlendirdi. Ancak Sony’nin bu alandaki ezeli rakibi Mircosoft’un da Xbox One X hamlesi yapması Sony’i tekrar zora soktu. Çünkü Xbox One X, donanımsal anlamda Playstation 4 teknolojisinden daha ileri seviyede. Haliyle bu durum Sony’e yeni bir hamle yapma ihtiyacı doğuruyor.

PLAYSTATİON 5 BİR DEVRİM YAŞATABİLİR

Playstation 3’ten Playstation 4’e geçildiğinde bildiğiniz gibi beklendiği kadar büyük grafiksel gelişim söz konusu değildi. Yalnızca Playstation 4 Pro ile büyük bir değişimin olduğu gözlemlenmişti. Ancak bu kez Sony’nin Playstation 5’i piyasaya sürdüğünde çok daha güçlü bir konsolu bizlerle buluşturacağını söyleyebiliriz. Özellikle de fotorealistik akımının başlayacağı ifade ediliyor.

Fotorealistik grafikler sayesinde oyunlar hiç  olmadığı kadar gerçekçi olacak. Ancak tabii bu grafikleri yansıtmak için çok çok güçlü bir grafik kartı gerekiyor ve günümüzün teknolojisi ile şuan için stabilite içerisinde fotorealistik grafiklerle oyun oynamak mümkün gözükmüyor. Ancak Sony’nin bu hususta gizli bir planı var gibi… Elimize ulaşan bazı sızıntılara göre Sony Playstation 5 donanımında Ryzen marka işlemciler karşımıza çıkacak. Yani Sony, yeni Playstation için AMD ile görüşmeler yapıyor ve onun donanımını kullanacak gibi gözüküyor.

2016 Yılının En İyi Playstation Oyunları Listesi…

CEVAP VER