7 Aralık 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyunda, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca ve İspanyolca dilleri desteklenirken maalesef Türkçe diline destek sağlanmıyor.

Oyunu seviyorsanız veya boş zamanlarında rahatça oynamak isterseniz, yalnızca çizgi filmini izlemiş ve az bir bilginiz bulunsa bile bu oyunu kesinlikle sizlere tavsiye ediyorum. Oyunu 12 saat civarında bir süre oynadım ve bu oynadığım süre zarfında oyunun %10’unu bile bitirebildiğimi düşünmüyorum. Oyun oldukça geniş ve birçok özelliğe sahip. Tonlarca içerik bulunan oyunda, gerçekçi hikayeye kendinizi kaptırıyorsunuz. Nostalji sevenler ve eskiyi geri getirmek isteyenler için bulunmaz bir oyun olmuş.

Büyü ciltleme dairesi gibi uyuz edici bir kartınız bulunuyorsa, bunu kullanmak için oyun size sürekli bildirim yolluyor. Kullanmadan rahat edemiyorsunuz. Bu gerekli bir özellik olsa da bazı kartlarda abartılmış gibi görünüyor.

Online multiplayer gerçekten kötü, rakibini bulmak 10 dakika sürüyor ve maç bulana kadar otomatik olarak arama yapmıyor. Her 10 saniyede bir “hiçbir eşleşme bulunamadı” olduğunu söylediği için elle 10 dakika boyunca elle arama yapmalısınız.

Aynı zamanda oyunda bulunan paketleri toplu bir şekilde değil de tek tek elimiz kırılana kadar almamızın istenmesi de oyunun bir eksiği olarak göze batıyor. Hesap makinesi varken toplama-çıkarma yaparken kağıt veya elinizi kullanmak gibi bir hamallık yaratıyor bu özellikler üstünüzde..

Oyunda küçük küçük hatalar da bulunuyor. Örneğin kart efektlerinde ufak tefek komut dosyası hataları göze çarpıyor. Tabii ki bu kadar dikkatli bir oyuncu ya da yazılımcı değilseniz bu detayları görmenizin imkanı yok. Multiplayerin yaşadığı oyuncu bulma sorununun aksine tekli oyuncuda oyunu oynarken keyif aldığınızı söylemeliyim.

Ana menü oldukça basit bir şekilde tasarlansa da menüye girdiğiniz anda oyun sizi içine çekiyor gibi bir his yaratıyor. Eski oyunculara veya ilk defa Yu-Gi-Oh! oyunu oynayacak olan oyunculara neler olduğunu ve işlerin nasıl yürüdüğünü hatırlatan bir eğitim kitabı da oyunun başında bizleri karşılıyor.

Oyun, beklenenin aksine ucuz bir fiyattan satışa sunuldu fakat oyun DLC’lere bölünmüş bir şekilde Steam’da bulunuyor. Aslına bakılırsak bu, oyunu daha iyi hale getirmiş. İlk defa denemek isteyenler veya belli başlı oyun modlarını oynamak isteyenler için oyunu böldükleri gibi fiyatı da bölmüşler desek yanlış olmaz. Hikaye modunda baş kahramanlarımızın hepsinin düellosunu elden geçirebiliyorsunuz. Multiplayer’da oynamak her ne kadar zor olsa da rank maçlarının yanı sıra normal maçlarda bulunuyor.

Hikaye modunda maçları kazandığınızda kart, karakter ve oyun parası kazanıyorsunuz. Deck Edit ise diğer oyunlara nazaran geliştirilmiş. Örnek vermek gerekirse, bir kart seçtiğinizde bu kartın diğer kartlarla ilişkisini sizlere gösteriyor ve daha iyi bir deste oluşturmanızı sağlıyor.

Önceden başka bir oyunda bir desteniz bulunuyor ve bu oyunda eski destenizi nasıl bulacağınızı düşünüyorsanız Oyun Rehberleri kısmından 7 Mart 2017 tarihinde yayınlayacağım rehberden öğrenebilirsiniz.

 

1 YORUM

CEVAP VER