Oyuncuların büyük ilgiyle kullandığı, alışverişler yaptığı Steam platformunda oyununun fiyatı gözüktü. Oyuncular fiyata tepkili.

Oyun dünyasında Steam platformunun artık önemli, sağlamlaşmış bir yeri bulunmakta. Bunun sebebi ise Steam’in sanal satış mağaza platformu olarak oyun dünyasında yer almış olması. İnsanlar oyun alacakları zaman ilk olarak Steam platformundaki fiyatları inceliyorlar. Sunduğu avantajlardan dolayı tercih edilen Steam’de, oyuncuların büyük merakla beklediği oyunlardan ’nın fiyatı gösterildi.

Nier oyununun Steam’de 199 TL fiyat etiketi ile satışta olması dikkat çekti. Oyuncular, bu kadar fazla fiyattan ötürü tepkide bulundular. Oyunun çıkmasına günler kala böyle bir hamle gelmesi pek çok Türk oyun tutkununu sinirlendirdi. Bunun üzerine oyunun fiyatının düşürülüp düşürülmeyeceği merak konusu oldu.

OYUNLAR DAHA DA PAHALANABİLİR

Şuan da Nier oyununun açıkçası ben de biraz pahalı olduğunu düşünüyorum. Ve fiyatlar önümüzdeki süreçte daha da artabilir. Buna dair kararların olduğuna yönelik pek çok sızıntı söz konusu.

Genel olarak oyunların satıldığı yüksek fiyatlar, indirim zamanlarında gerçekten de ciddi ölçüde düşüyor. Mesela Ocak ayından önceki günler de gerçekten de çok büyük indirimler söz konusuydu.

Herhangi bir özel tarih olmasa bile bazen Steam platformunda büyük indirimler söz konusu olabiliyor. Bu indirimlerden de yararlanabilirsiniz. Ancak tabii acele etmeniz gerekiyorsa bu fiyat politikası ile alışveriş yapacağınız gerçeği mevcut.

CEVAP VER