25 Ekim 2016’da çıkışını gerçekleştirilmiş yeni korku oyunumuz oynayan 10 oyuncudan 9’u net olarak oyunu çok beğendiğini belirtmiş, sonrasında bende oyunu inceleyip değerlendirme yazma gereği duydum.

Diyeceğim o ki gerçekten korkunç bir oyun ve korku sevenlerin denemesini şiddetle tavsiye edeceğim bir oyun olmuş.

Eğer hikayesi de güzel bir korku oyunu arıyorsanız bu oyun tam size göre olacaktır. Çünkü son zamanlarda çıkan oyunlarda hikaye o kadar kopuk ki sadece korkutma üzerine yapılmış gibi. Oyunda gerçekten olağanüstü bir korku atmosferi var ve bunun yanında el ile çizilen grafikler de olunca adeta tadından yenmiyor.

yomawari-night-alone

Oyun Steam’da korku oyunu yanında “sevimli” etiketi ile belirtilmiş fakat ben bir sevimlilik göremedim sanırım fazla korkmaktan olsa gerek. Oyunun detayları ise oyunun en iyi öğeleri bana göre, belki kaçırabilirsiniz ancak oyunu sindire sindire oynadığınızda arkaplanda o kadar küçük ayrıntı var ve bunların hepsi elle çizilmiş. Ayrıca oyunda kalbiniz hızlı attığında bir hayaletin yaklaştığını gösteriyor bu da deneyimim sonucu edindiğim bir bilgi olarak incelemede yer etsin istedim. İngilizce ve Japonca desteği sunan oyun şimdilik başka bir desteği sunmuyor. Bu arada dil değiştirdiğiniz zaman sadece diyalog ve menülerin dilleri değil tabelaların dilleri kısaca oyundaki her şeyin dili değişiyor ve bu çoğu oyunda görmediğimiz bir detay. Oyunu bilgisayarda oynasanız bile gamepad ile oynamanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Klavye ve fare ile de oynanabilir elbet ama oyunun zevki için gamepad diyorum. Oyunun performansı (FPS) eleştirilse de ben gayet stabil sonuçlar aldım sistemimin çok yüksek olmamasına rağmen..

CEVAP VER