25 Ekim 2016’da piyasa sürülen oyun, aslına bakılırsa fiyatına göre iyi işler yapmış gibi görünüyor.

Oyun konsepti, konusu ve görüntüleri gerçekten harika görünüyor. Ancak oyunun menüsü tam bir işkence. Oyunculara neden böyle bir işkence çektirildiğini anlamış değilim. Eğer iyi bir ekran kartı ile oyunu oynarsanız ve oyunun içine girebilirseniz gerçekten kendinizin yüzdüğünü bile düşünebiliyorsunuz.

iron-fish

Oyun kesinlikle kötü değil ancak bir şeyler bulmak için uzun zaman harcamanız gerekiyor. Kontrollerini de beğenmedim oyununun tam işlevli değil açıkça söylemek gerekirse. Kontroller sadece fare ve klavye için tasarlanmış gibi olduğundan bilgisayarda sorunsuzca oynayabilirken joystick ile sorun yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda bahsettiğim menü düzeni oyunun oynayış videolarında ve fragmanlarındaki gibi değil, değiştirilmiş ancak berbat bir karar olduğu kesin.

Oyunun birkaç yerinde hata olsa da bir bölümde büyük bir hata var ve bunun bir an önce düzeltilmesi gerekiyor. -oyun yapımcıları bir güncelleme yayınlayacaklarını söyledi.- Köpek balıklarımız ise sahiden ürkütücü ve kendi yönlendirdiğimiz bir korku filmine dönüştürüyorlar oyunu. Yüzerken de yavaş olmamız biraz canımı sıktı doğrusu, bir korku oyununda daha hızlı hareket edebilmeliyiz ya da ben böyle düşünüyorum, çünkü bazı anlarda “Ben olsam kesinlikle daha hızlı yüzerdim” şeklinde serzenişlerim olmuyor değil.

Eğer SOMA adlı korku oyununu da oynayıp beğendiyseniz bu oyun da size hiç fena gelmeyecektir. Oyun içinde sadece İngilizce’nin arayüz, seslendirme ve altyazı desteği bulunurken başka hiçbir dil aktif değil. Bu arada 1 Kasım 2016’ya kadar sürecek özel bir %25 indirim ile oyun 31 lira yerine 23 lira 25 kuruşa düşmüş durumda.

CEVAP VER