King’s Quest oyununun 5. bölümü sonunda çıktı. 25 Ekim 2016’da piyasaya sürülen oyunun beşinci bölümünü inceleme fırsatı bulduğum da gözüme çarpan ilk detay birinci bölüme oranla oldukça kısa olduğu. Ancak bu kısalık, bulmacalar ile hikayenin kötü olduğu anlamına gelmiyor, diğer bölümlerde olduğu gibi beşinci bölümde de ilk bölümdeki zevki almaya devam ediyorsunuz. Bu oyunun aslında bende özel bir noktası var ve her bölümünü kaçırmadan oynamışımdır. Herkesin aynı duyguları hissetmesini ve zevk alarak oynamasını umuyorum tabii ki. Ancak önceki bölümleri oynamış arkadaşların oyun süresi hakkındaki şikayetlerini şimdiden duyar gibiyim. Fakat hikayesi ile en iyi bölüm olan ilk bölümü geride bırakacağı kanaatindeyim.

kings-quest-chapter-5-the-good-knight

İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerine tam destek ile arayüz, seslendirme ve altyazıda bu dillere destek veren oyun maalesef her bölüm olduğu gibi bu bölümde de Türkçe’yi veya başka bir dili desteklememekte. Ayrıca kısmi bir şekilde gamepad desteği ile oyunu gamepad ile oynama imkanına da erişebilirsiniz. Yine Sierra’nın yayınladığı ve The Odd Gentlemen takımının geliştirdiği macera oyununu, Steam üzerinden 25 lira gibi makul bir fiyat ile satın alabilirsiniz.

Minimum sistem gereksinimlerin de XP bile destekleniyor ve oynamak için 1 GB ram ile 512 MB bir ekran kartı bile yeterli oluyor. Yani, herkesin oynayabileceği bir oyun desek yanlış olmaz.

Güzel oyun ve güzel bir sonu var..

CEVAP VER