Araştırmalarım sonucu edindiğim bilgilere göre 25 Ekim’de çıkarılan oyun Tim Burton’un insanların kendi hataları yüzünden ölmesini konu alan filmden esinlenerek yapılmış. Oyun size eski korku oyunlarından Silent Hill ve Resident Evil’i hatırlatacak fakat oyunun sizin önüne engel koyması ve bu engelleri ölmeden aşmak için beyninizin yoğun şekilde çalışması gerekiyor. Eski bir korku oyunu olan Nightmare Creatures oyununu oynadıysanız ve bitirmeyi başarabildiyseniz bu oyunda fazla zorlanacağınızı düşünmüyorum açıkçası.

Oyuna mükemmel diyemesek bile bizim için yeteri kadar korku atmosferi yarattığını söylemeliyim. Oyun canavarları gizleyerek, nasıl hareket etmemiz hakkında bizi oldukça düşündürüyor. Başlarda bu durum çok sinir bozucu gelse de sonralarda oyunu güzel yapan detayın bu olduğunun farkına varıyorsunuz.

lithium-inmate-39

Ayrıca  oyunu 1 Kasım’a kadar sürecek %20 indirim ile 18 lira yerine 14 lira 40 kuruşa düşmüş durumda. Tam olarak gamepad desteği veren oyunu hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadan gamepad kullanarak oynayabilirsiniz. İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve altyazı desteği verirken, İspanyolca, Fransızca, Almanca ve Rusça’ya ise arayüz ve altyazı desteği veren oyunda maalesef Türkçe desteklenmiyor.

Geliştiricinin ve yayıncısının Canu Arts’ın olduğu oyun, multiplayer desteği sunmuyor tahmin edebileceğiniz üzere. Ayrıca minimum sistem gereksinimlere göz gezdirmemiz gerekirse Windows 7 ve üzeri bir işletim sistemi, i3 550 işlemci, 4 gb ram ve nVidia GeForce 4600GTv2 istediğini görüyoruz. İşlemci ve Ram açısından bilgi vermek gerekirse, önerilen sistem gereksinimleri saydıklarımın iki katı düzeyde.

CEVAP VER