Vahşi doğanın acımasız şartlarına göğüs gererek hayatta kalmaya çalıştığınız ARK: Survival oyununa yeni bir güncelleme daha verildi. Bugüne kadar birçok farklı DLC ile zenginleştirilen oyun, ABD dahil olmak üzere birçok Batı ülkesinde kutlanan “Cadılar bayramı” için hazırlanan DLC’ye kavuştu. Halloween (Cadılar bayramı) DLC’si şimdilik yalnızca oyunun PC versiyonu için yayınlandı. Oyunun geliştiricisi Studio Wildcard, PC platformuna gösterdiği ilgiyi Xbox One için göstermiyor.

DLC’de neler var?

ARK: Fear Evolved 2 Halloween oyununda cadılar bayramı temasına uygun olarak birçok korkutucu öğe yer alıyor. İskelet şeklindeki dinozorlardan tutun, karanlık yollara ve ürkütücü kostümlere kadar birçok değişiklik yapılmış. Öyle ki Scorched Earth bölümünde DodoWyvern, The Island and The Center bölümünde ise DodoRex olmak üzere iki büyük yırtıcıyla amansız bir dövüşe girebilirsiniz.

Kozmetik olarak da birçok yenilik DLC’deki yerini almış bulunuyor. Vampir gözleri, kurt adam ve korkunç palyaço maskelerine kadar birçok seçenek mevcut. Ancak bu öğelerin yalnızca giyilebilir nesnelerden ibaret olması biraz kötü. Oyuncular gerçek kurt adam veya vampir olamamaktan şikayetçiler.

Studio Wildcard’ın yaklaşan yılbaşına özel olarak “Christmas” güncellemesi çıkartması da bekleniyor.

Xbox One kullanıcıları ne yapacak?

Bahsi geçen DLC henüz Xbox One kullanıcıları için yayınlanmaması büyük bir dezavantaj. Bu süre zarfında Xbox One sahipleri yakın tarihte yayınlanması planlanan 744 numaralı güncellemeyi bekleyebilirler. Bu güncellemede yeni dinozorlar ve silahlar bulunacak.

CEVAP VER