GTA 5 – Social Club failed to initialize hatası çözümü

GTA 5 – Social Club failed to initialize hatası çözümü

0
2503
GTA 5 - Social Club failed to initialize hatası çözümü

Uçsuz bucaksız bir sanal dünya içerisinde size verilen görevleri yerine getirmeye çalışıp zamanla itibarınızı yükseltmeye çalıştığınız GTA 5 oyunu yayınlanalı en az 2 sene oldu. Aradan geçen süre zarfında ek DLC paketleriyle güncellenen, sahip olduğu multiplayer oyun seçeneğiyle yerli ve yabancı birçok oyuncuyu halen daha bünyesinde tutmayı başaran bu oyun; başarısının bir kısmını Social Club isimli sosyal oyun platformuna borçludur diyebiliriz.

Social Club nedir?

Eğer GTA 5 oyununu Steam üzerinden satın almadıysanız, muhtemelen indirimli kupon kullanarak doğrudan Rockstar Games sitesinden indirmiş olabilirsiniz. Eğer GTA 5’i bu yöntemle indirdiyseniz, arkadaşlarınızla iletişim kurmak için Steam yerine Rockstar Games tarafından geliştirilen Social Club’u kullanmanız gerekecektir. İsminden de anlaşılacağı üzere arkadaşlarınızla yazışmanızı ve ortak sunuculara girmenizi sağlayan bu yazılım, GTA 5’in olmazsa olmazları arasında yer alır. Ücretsiz olarak indirilebilir.

nasıl çözülür?

GTA 5 oyununu açıp maceraya başlamak istediğinizde karşınıza siyah arkaplan üzerine sarı bir yazıyla “Social Club failed to initialize” şeklinde bir hata mesajı çıkabilir. Bu gibi durumlarda panik yapmanıza hiç gerek yok. Bu hatayla güncel olmayan Social Club sürümlerinde daha çok karşılaşılıyor.

  1. Social Club’u “Program ekle kaldır” bölümünden kaldırın. Ardından bu bağlantıyı takip ederek Social Club’un son sürümünü indirin ve kurun.
  2. İşlem tamamdır! Oyuna sorunsuz girmeniz gerekir. Eğer oyunun Steam sürümüne sahipseniz yalnızca Steam’i yeniden başlatmanız da çözüm olabilir.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY