25 Ekim 2016’da piyasaya sunulan adlı macera oyunun incelemesi ile karşınızdayım.

Eğer siz de benim gibi eskilerden, eski dediysem 1990 sonları 2000’li yılların başını anımsatan bir oyun gördüğünüzde hiç çekinmeden saatlerce oynayabiliyorsanız, bu oyunu da çok seveceksiniz. Klasik olarak neredeyse her macera oyununda olduğu gibi; Düşmanlarımız ile mücadele ediyor ve basit denilebilecek zorluk seviyesindeki bulmacaları çözüyoruz.

Bana göre oyununun en güzel yanı seviye tasarımları olmuş. Oyunun 15 ana seviyesi var ve hepsi temelde aynı mantık ile çalışırken esasında bizim için eğlenceli ve benzersiz çeşitli zorluk düzeyleri sunuyorlar.

ginger-beyond-the-crystal

Çocukken bu oyunu oynasam herhalde sürekli ölecektim ancak el alışmış bir kere, oyunu 7 saat süren kesintisiz oyunumla -tuvalet ve yemek hariç- bitirdim.  Tamam sen bu kadar sürede bitirdin ama belki ben daha hızlıyım ve becerikliyim derseniz minimum 4 saat maksimum 10 saatte bitirilebilecek bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Nasıl da kendimi orta nokta olarak seçtim fark ettiniz herhalde 🙂

İncelememin başında da bahsettiğim gibi eğer benim gibi eski kuşak oyunları tutkunuysanız, bir çırpıda bitirebileceğiniz bir oyun olduğunu söylemeliyim.

Tarafsız bir gözle baktığımızda da oyunun grafik kalitesi böyle bir oyun için gerçekten iyi ve oyun müzikleri çok hoş. Zorluk kısmı ise bahsettiğim gibi sizi fazla zorlamıyor bilmiyorum bu sizin için bir artı mı olur yoksa eksi mi..

CEVAP VER