26 Ekim 2016’da çıkışını gerçekleştiren  adlı oyunda Age of Empires kesitleri görüyoruz. Tabii ki grafik olarak ve konsept olarak benzemese de mantık aynı diyebiliriz.

Şuan Steam’da %10’luk bir indirim ile 49 lira yerine 44 lira 10 kuruşa sunulan oyunu Gaslamp Games geliştirdi.

Oyunun geliştiricileri geride kalan 4 günde tam 3 güncelleme yayınlayarak aslında yazmaya hazırlandığım hataların hepsini temizlemiş oldular ve açıkçası bu kadar ilgili ve oyuncuların geri bildirimlerini anında değerlendiren bir oyun yapımcı firmayı daha önce görmemiştim.

clockwork-empires

Oyunu ne kadar Age of Empires’a benzetsem de gerçekten de kurgusal yönden benzersiz bir oyun. Son güncelleme üzerinden gidecek olursam, karakter seçim menüsü ve bilgi panelleri özellikle değiştirildi ve geliştirildi. Böylelikle oyun gerçekten kusursuza yakınlaşıyor. Bunlar haricinde karakterlerimizin durumları, ne olup neler bittiği, neler hissettikleri hepsini bu az önce de bahsettiğim bilgi panelimizde görebiliyoruz.

Aynı zamanda bu oyunu alarak bir nevi yatırım yaptığınızda ilk izlenimlerime göre pişman olmayacağınızı ve hali hazırda hikayede bile tam olarak gelişmek için 1 aylık bir net oyun süresi gerekirken, birçok yeni hikaye ve güncelleme çıkacak gibi duruyor. Bu arada oyunun arayüzü yalnızca İngilizce tarafından destekleniyor, kısa süre içinde birçok dildeki yamanın fanları tarafından çıkarılacağını düşünüyorum. Ayrıca oyun açık kaynakları sistemlerini ve MAC OS X’i de desteklerken %100 verim için Windows 7, 64 bit versiyonlarını tavsiye etmekte..

 

CEVAP VER