Tarsier Studios tarafından geliştirilen Little Nightmares (Küçük Kabuslar) isimli oyun, Limbo ve Inside oyunlarının fantastik bir birleşimi olarak da değerlendirilebilir. Minik ve sevimli bir karakteri hareket ettirdiğimiz bu oyunda amaç, çeşitli bulmacaları çözerek kahramanımızın bölüm sonuna kadar ilerlemesini sağlamak. Ancak bu, sanıldığı kadar kolay değil. Öncelikle bizi öldürmeye çalışan kötü karakterlerden kurtulmamız, daha sonra da içinde bulunduğumuz odalardan çıkabilmek için çeşitli yapboz ve bulmacaları da çözmemiz gerekiyor.

Oyunun görselleri hem çok basit, hem de bir o kadar etkileyici. Öyle ki, bugüne kadar izlediğiniz en korkunç Pixar animasyonunu izliyormuş gibi hissedebilirsiniz. Piramit kafalı ve “Nomes” isimli minik karakterleri gördükçe sevinecek, mutfak bölümünde iliklerinize kadar korkuyu hissedeceksiniz. Mutfakta et kesen kötü karaktere yakalanmadan bölümü geçmeniz gerekecek.

The Maw DLC’si yolda

Ağustos ayında yayınlandığı günden beri birçok oyuncu tarafından beğeniyle oynanan oyunun yeni DLC’si de hazırlanıyor. “The maw” isimli bu DLC için geliştirici firma henüz net bir tarih vermiş değil. Ancak çeşitli oyun siteleri, 2017 yılının bahar aylarına işaret ediyor.

Web sürümü de yayınlandı

Eğer oyun sizin de ilginizi çektiyse, Steam üzerinden satın almadan önce oyunun web sürümünü oynayabilirsiniz. Her ne kadar tam manasıyla interaktif olmasa da, karşınıza çıkan seçeneklere tıklayarak karakterin bölüm içinde hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Oyunu açmak için bu bağlantıyı ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

CEVAP VER