EA ve DICE tarafından geliştirilen, sahip olduğu gelişmiş çok oyunculu desteğini güçlü sunucularla destekleyen  oyunu zaman zaman verdiği sunucu bağlantı hatalarıyla oyuncuları canından bezdirebiliyor. Bu pazar günü de PC veya konsol üzerinden oyununa giriş yapmak isteyen oyuncular oldukça üzücü bir durumla karşılaştı. ’in sunucuları yoğun DDOS saldırısı sonucu çöktü.

Saldırının kim tarafından yapıldığı bilinmiyor. Ancak anlaşıldığı kadarıyla öylesine şiddetli bir DDOS saldırısı ki, Shacknews isimli site bu saldırının Level 3 seviyesinde olduğunu yazdı. Oyuncular sabah saatlerinden bu yana sunuculara giriş yapamadıklarından, giriş yapsalar bile kısa süre içinde sunucudan atıldıklarını raporluyorlar.

Sadece Battlefield 1’le sınırlı değil

Dünyanın dört bir yanından oyuncular, yaşanan erişim sıkıntısının yalnızca Battlefield 1 sunucularıyla kısıtlı olmadığını da dile getiriyor. Görünen o ki EA’nın Origin isimli oyun mağazası programı da aynı hatalardan mustarip.

DDOS saldırısı nedir?

Bilgisayarlara yüklenen trojan ve keylogger gibi virüslü dosyalar yardımıyla dünyanın dört bir yanından farklı bilgisayarları zombisi haline getiren kötü niyetli hackerlar, bu bilgisayarların her birini DDOS saldırısı yapmak için gönüllü köleler olarak kullanır. Kullanıcılar bilgisayarlarında günlük işlemlerini yaparken farkında olmadan çökertilmek istenen sunucuya yoğun istek gönderiminde bulunurlar. Bu talepleri karşılamakta zorlanan sunucular ise tamamen kesinti yaşayarak çevrimdışı hale gelir. DDOS saldırısını engellemek için çok güçlü sunucular ve firewall teknolojilerini kullanmak ancak çözüm yolu olabilir.

CEVAP VER