10 Kasım 2016’da piyasaya sürülen oyunda, küçük çocukların psikolojini etkileyen kötü konuşmalar olduğundan 18 yaş sınırı getirilmiş. Bu sebepten dolayı alışık olmadığımız bir yaş sınırı olmuş doğrusunu söylemek gerekirse. Oyunda İngilizce ve Fransızca’ya arayüz, seslendirme ve alt yazı olarak tam destek sağlanırken, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Lehçe, Rusça ve Flemenkçe dillerine arayüz ve alt yazı desteği sağlanmış. Türkçe ise maalesef oyunda desteklenen diller içerisinde yer almıyor.

Oyunu oynadıktan sonra oyundaki karakterleri asla unutamayacağınızı şimdiden söyliyeyim. Oyunda ilginç bir hikayenin yanı sıra grafik ve ses tasarımının güzelliği sizi oyuna çekecek. Ancak oyunda çok ipucu olması oyunu basit düzeye indirgemiş desek yeridir.

yesterday-origins-2

Tavsiye edebileceğim oyunlardan biri olacaktır çünkü oynarken gayet eğlendim. Diyaloglar ve oyun uzunluğu standart şekilde ayarlanmış, yaklaşık olarak 9 saatte oyunu bitirmeyi başardım. Gerçek tarihi olaylara ve kişilere çıkan detaylar da oyun içinde bolca bulunuyor. Sadece 2 karakteri kontrol edebiliyoruz ve ben daha fazlasını beklemedim desem yalan olur. Bilgisayar üzerinden tam kontrol sağlayamadığınızı ve oyunun hiç beklenmedik kötü bir sonla bittiğini de ekliyeyim.

Fiyatına bakarsak şuanda 49 liraya satışta ve bence uygun bir fiyat özellikle kur yüksekken. Oyunda gördüğüm başka bir detay ise maalesef bazı bölümleri geçmek için bir hayvana işkence yapmamız gerekiyor ve hangi sadist duygu ile bu oyuna eklenmiş anlayamadım doğrusu. Eğer Steam’da bulunan başarılara kafayı takmazsanız oyunu benden daha kısa sürede bitirmeniz bile mümkün.

CEVAP VER