10 Kasım 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyunda sadece İngilizce diline arayüz, seslendirme ve alt yazı desteği sağlanırken başka hiçbir dil desteklenmemektedir.

Oyunun oyuncu olarak bir eksiği var. Öyle ki dün oyuna girdiğimde genel sohbette sadece 15 kişi olduğunu gördüm. Arkadaşlarınızla bu oyuna akın ederseniz galaksinin hakimi olabilirsiniz bile diyebiliriz. İlk oyun ile bir karşılaştırma yapmamız gerekirse, ilk oyunda bolca eksik, savunma araçlarının yetersizliği tarzı problemler vardı. Bu oyunda ise ilk oyunda ne kadar eksik varsa hepsi tamamiyle giderilmiş ve ilave üniteler eklenmiş hatta bunun yanı sıra savunma araçları da geliştirilmiş. Oyunun hikayesine inmek gerekirse, yine ilk oyunda oldukça kötü bir hikayeye sahipken şimdi çok daha güzel bir hikayeyi oynuyorsunuz.

ashes-of-the-singularity-escalation

Starcraft oyununun aksine bu oyunda gerçekten bir strateji savaşının içine giriyorsunuz. Her oyunda olduğu gibi tabii ki bu oyunda da o kadar gelişmesine rağmen ufak tefek eksikler bulunuyor. Yalnız bu eksiklikler biraz da öznel fikirlerime dayanıyor yani işleyişte bir sıkıntı yok. Örneğin daha fazla haritalar olabilirdi ve Al ünitesi keşke biraz daha akıllı olsaydı dedim oynarken..

Yine ilk oyunda görmediğimiz savaş alanında stratejik genel bakış adı verilen sistem sayesinde gezinebiliyoruz. Her açıdan bir önceki oyundan daha iyi olduğunu söylemeliyim. Oyunu bilgisayarda oynama fırsatı buldum ve işlemci oyunu oynarken basit bir internet sayfası açıyormuş gibi çalışıyor. Oyunun oldukça iyi optimizeye sahip olduğunu da ekleyelim.

CEVAP VER