Messenger muhteşem bir uygulama. Ücretsiz olarak arkadaşlarımızla yazışıp görüntülü veya sesli görüşmeler yapabilmemize ek olarak bünyesinde gizli oyunları da barındırıyor. Evet, Messenger uygulaması üzerinden basketbol ve futbol oyunları oynayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Nedendir bilinmez, Messenger bu oyunların herkes tarafından bilinmesini istemiyor gibi. Aşağıda yer alan adımları takip ederek siz de Messenger aracılığıyla oyun oynamaya başlayabilir, bu özelliğin farkında olan sayılı kişiler arasındaki yerinizi alabilirsiniz.
gallery-1466023180-hidden-facebook-football-game

Top sektirme oyunu

Euro 2016 müsabakaları oynanırken Messenger’a eklenen bu minik futbol oyunu, can sıkıntısına birebir. Facebook Messenger’in son sürümünü yüklediğinize emin olduktan sonra futbol emojisini listenizdeki herhangi birine gönderin. Daha sonra emojinin üstüne dokunun. Böylece futbol topunu parmaklarınızla sektirmeye başlayabilirsiniz. 10 puan yaptıktan sonra oyun aşamalı olarak daha da zorlaşacaktır.

gallery-1458301602-20160318-114131

Basketbol oyunu

Basketbol topunu potaya sokmaya çalıştığınız gizli bir oyun da Facebook Messenger’da mevcut. Bu oyunu oynayabilmek için tıpkı top sektirme oyununda olduğu gibi arkadaşınıza bir emoji göndermeniz gerekiyor. Basketbol emojisini gönderdikten sonra emojiye basın ve bu gizli oyuna giriş yapın. Parmağınızla sürükleyerek basket topunu potadan içeri sokmaya çalışın ve puanları toplayın.

gallery-1454667600-screen-shot-2016-02-05-at-101854

Gizli satranç oyunu

Facebook Messenger’ın web arayüzünde de çalışan bu oyunu oynamak, diğer futbol ve basketbol oyunlarına nazaran çok daha basit. Tek yapmanız gereken mesaj çubuğuna @fbchess yazıp enter tuşuna basmak. Daha sonra arkadaşınızla karşılıklı satranç oynamaya başlayabilir, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

CEVAP VER