Bilindiği üzere oyun dünyasında en sık görülen hatalardan birisi dll hataları… Peki bu hataları nasıl çözüme kavuşturabiliriz?

Dll hataları oyundan oyuna değişiklik göstermekle beraber size bir sistem dosyanızın eksik olduğunu belirten hatalardır. Bu hataları ortadan kaldırmak için yapmanız gereken şey, hata penceresinde size mesela örnek.dll dosyası bulunamadığından oyunun başlatılamadığına dair bir yazı çıkarsa bu yazı karşısında yapmanız gereken şey Google arama motoruna örnek.dll indir yazıp güvenilir bir internet adresinden yeni bir dll indirmenizdir. İndirdikten sonra da sistemizde gerekli klasöre, hangi dll eksikse o dll dosyasını göndermelisiniz.

gtaaa

YANLIŞ KLASÖRE GÖNDERMEYİN !

Gönderim yaparken yanlış klasöre göndermediğinizden emin olmalısınız çünkü söz konusu dll dosyasının konumu, işletim sisteminin bit değerinden dolayı farklılıklar gösterebilir. Örneğin 64 bit işletim sistemine sahipseniz dosyayı göndermeniz gereken yer C:/Windows/SysWOW64 klasörüdür. Eğer 32 bit işletim sistemine sahipseniz de göndermeniz gereken klasör C:/Windows/System32 klasörüdür.  Eğer Windows 95 veyahut Windows 98 işletim sistemlerini kullanıyorsanız göndermeniz gereken klaöser ise C:/Windows/System klasörüdür. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra artık söz konusu hatayı almayacaksınız. Bazen bir dll dosyasını bulup sisteme attığınızda program sizden bu kez başka bir dll dosyası isteyebilir. Bu gibi durumlarda yine eksik dosyayı bulup yine aynı klasörlere yerleştirmelisiniz. Dll eksikliği sorunlarını bu şekilde kolaylıkla çözebilirsiniz ancak indirdiğiniz sitenin güvenli olduğuna dikkat etmenizi tekrar öneririz.

 

CEVAP VER