Death Stranding gibi merakla beklenen oyunların tanıtıldığı ve oyun içi videoların görücüye çıkarıldığı PSX 2016 etkinliği, araba yarışı oynamayı seven kitleyi de memnun edecek bir programa sahipti. Etkinlik kapsamında tanıtılan oyunlardan birisi de yeni Gran Turismo Sport oyunu oldu. Etkileyici grafikleri ve gerçeğe çok yakın yarış arabası modellemeleriyle dikkat çeken Gran Turismo Sport’un tüm dünya genelinde tatmin edici satış rakamlarına ulaşması bekleniyor.

Yukarıda da izleyebileceğiniz tanıtım videosu, Gran Turismo’dan beklenen tüm öğelere sahip. Gerçekten muhteşem gözüken grafikler kesinlikle göz doldurmayı başarıyor. Ancak tanıtım videosunda daha önce duyurulmayan herhangi bir yenilik de gözükmüyor. Yeni oyun modları veya senaryoda yapılan değişiklikler varsa, şuan için bunu bilmiyoruz. Ayrıca oyunun net çıkış tarihi de belirtilmediği için halen muammasını koruyor.

Geçtiğimiz Ağustos ayında oyunun halen daha tasarım ve geliştirme süreci devam ettiği için Gran Turismo Sport’un çıkış tarihinin biraz daha gecikeceği duyurulmuştu. Oyunun yapımcısı Polyphony Digital’in yöneticisi Kazunori Yamauchi, nefes kesici ve muhteşem grafiklere sahip bir yapım üzerine çalıştıklarını belirterek oyunun çıkmasını bekleyen sabırsız kitlenin biraz daha beklemesi gerektiğine işaret etmişti.

Oyunun çıkış tarihinde yaşanacağı duyurulan gecikmeyle birlikte dijital ortamda verilen ön siparişler de iptal edilmişti. Her ne kadar oyunun çıkış tarihi kesin bilinmiyor olsa da, 2017’nin ortalarına doğru bir tarihte Gran Turismo Sport oyununun yayınlanacağı tahmin ediliyor.

CEVAP VER