Uzun yıllar sonra yeni bir Age of Empires oyununun duyurusu yapıldı.

Dünyanın ünlü oyun serilerinden Age of Empires, bildiğiniz gibi strateji alanında oyun versiyonları ile karşımıza çıkıyordu. Kendimize bir beylik, hatta devletler inşa ettiğimiz bu oyunda aynı zamanda savaş stratejileri de oldukça önemliydi. Asker yetiştirmek için ekonimizin güçlü olması gerekiyordu.

Age of Empires serisi uzun yıllar önce son bulmuş bir seri olsada oyuncular hala büyük ilgiyle oynuyor. Ve elimize ulaşan son bilgilere göre Microsoft, seriyi tekrar canlandırmaya karar verdi.

YENİ BİR AGE OF EMPİRES OYUNU PİYASAYA SÜRÜLECEK

Öğrenilene göre, yeni bir Age of Empires oyunu satışa sunulacak. Oyun, Age of Empires 2 ile benzerlik gösterecek yani yayınlanan videodan gördüğümüz kadarıyla dönem olarak Age of Empires 2’de olduğu gibi orta çağ zamanında geçecek.

Yeni Age of Empires oyununda dikkati en fazla çeken nokta ise grafiklerde ciddi değişimin söz konusu olması… Oyunun grafikleri eski oyuna oranla daha dolu ve daha canlı olacak.

Yeni Age of Empires oyununun ismi ise Age of Empires : Definitive Edition olarak açıklandı. Oyunun görüntülerini merak ediyorsanız Microsoft tarafından bir video yayınlandı izleyebilirsiniz. Söz konusu oynanış videosunu hemen aşağıya ekledik.

Age of Empires 2 Oynanış Rehberi İçin Tıklayınız

8 YORUMLAR

CEVAP VER