13 Mart 2017’de çıkışını gerçekleştiren oyunda, İngilizce ve Rusça’ya arayüz, seslendirme ve alt yazı olarak tam destek sağlanırken, Fransızca, Basitleştirilmiş Çince, Japonca, Almanca ve Korece dillerine arayüz ve alt yazı olarak destek sağlanıyor. Türkçe ise oyunda maalesef desteklenmiyor.

, muharebe ve hayatta kalma unsurlarıyla korku temalı bir macera ve keşif oyunudur. Bu hikayenin kahramanı, aniden tuhaf bir olay meydana geldiğinde, nişanlısı ile birlikte bir tatil için bir adamımız. Bir anda çift ayrılıyor ve karakterimiz yani biz yalnız kalıyoruz. Yönlerimizi kaybettiğimizden adada neler olduğunu keşfetmek ve eşimizi bulmak durumundayız.

Shadows Peak oyunu gezici keşif ve hayatta kalma / gizli mekanik üzerine odaklanır. Adada herhangi bir yere gidebilirsiniz, ancak kilitli kapılar gibi bazı engeller ve ilerlemenizi engellemek için türlü türlü engeller oyunda bulunuyor. Bunlardan kurtulmak için birer yol var ancak bunu kendiniz keşfetmek zorundasınız. Ada çevresinde bazı düşmanlar da olacak, bazılarını uygun bir silahla öldürebileceksiniz ancak diğerleri için kaçmanız veya gizlenmeniz gerekebilecek. Gizlilik, oyunda önemli bir parça olarak öne çıkıyor.

Karanlık ortam ve ses yuvası birçok durum bize tehdit oluşturuyor. Oyun, mobilya ya da nesneler gibi pek çok şeyle etkileşim eksikliğine rağmen korku oyunu için gergin ve oldukça yavaş. Adada yapacak çok şey var, bunu yapacak araçlara sahip olduğunuzda bulmak ve kilidini açmak için çok gizli yerler bulunuyor. Başarılar zorlu ve seçkin oyuncuya isteğe bağlı zorluk ekleyerek oyunun ömrünü uzatmaya yardımcı oluyoruz. Hikaye odaklı bir oyun olduğundan yeniden oynamak pek zevk vermiyor diyebilirim. Çünkü bir kez tamamladığınızda ve tekrar oynamak istediğinizde yine aynı şeyler olacak. Genel olarak iyi bir içerik miktarı var, ancak harika değil, bir süre sizi meşgul edecektir.

13

Genel olarak, bu oyundaki en büyük zorluk, geçmiş düşmanları gizlemek ve ilerlemeye yönelik doğru araçları bulmaktır. Ne yapmanız veya nereye gideceğinize dair bir belirti olmadığından, araştırma yapmak için bir sürü vaktiniz olacak. Oyun, hala iyi grafikler verebilen Unity Engine’de çalışır. Shadows Peak sözcüğünde 2017 yılındaki bir oyun olması nedeniyle grafikler sınır çizgisine sahip ancak korku ortamını temsil etmek ve doğru deneyimi sağlamak için iyi bir iş çıkarıyorlar. Gelişmiş, son nesil efektler ve dokularla harika grafikler beklemeyin çünkü maalesef böyle bir oyun değil Shadows Peak..

Shadows Peak

Shadows Peak
7.6

Oynanış

7.0 /10

Zorluk

8.0 /10

Grafik

8.0 /10

Hikaye

7.5 /10

Fiyat

7.0 /10

Performans

8.0 /10

Güçlü Yanları

  • Grafikler
  • Zorluk derecesi

Zayıf Yanları

  • Tekrarlanamaz

CEVAP VER