Microsoft, ismini verdiği cihazı yaklaşık 3 yıldır geliştirmeye çalışıyor. Geçtiğimiz sene duyurusu yapılan ürünün önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenirken, Microsoft cephesinden gelen bir haber tüm umutları suya düşürdü: Teknoloji devi ile ilgili tüm planlarını iptal etmiş olabilir!

Bu yılın ilk yarısında Microsoft hayranları, Xbox TV ürününün tanıtılmasını bekliyordu. Redmond merkezli Microsoft bunun yerine S konsolunu Haziran ayındaki E3 konferansında tanıtmayı tercih etti. Ayrıca Project Scorpio’nun da geliştirme aşamasında olduğunu hayranlarına duyuran şirket, Xbox TV ile ilgili planlarına dair tek bir kelime bile etmedi.

Şimdilerde ise Xbox ailesine mensup ürünlerle ilgili yaptığı haberlerle bilinen Windows Central sitesi, Microsoft’un Xbox TV’nin fişini çektiğini ziyaretçilerine duyurdu. Alınan iptal kararıyla birlikte yaklaşık 300 bin sipariş de geri iade edilecek. Çubuk şeklinde bir tasarıma sahip olması beklenen “Project Hobart” kod adlı ürünün perakendede 99$ karşılığında satışa çıkması hedefleniyordu.

Microsoft’un Xbox TV’yi tanıtmaktan vazgeçmesinin sebebi ise halen daha bilinmiyor. Ancak şirketin son dakikada ürünlerin geliştirilmesini iptal etmesi ilk kez meydana gelmiyor. Surface Mini ürünü de tıpkı Xbox TV gibi son dakikada iptal edilmiş ve duyurulmamıştı.

Chromecast gibi USB şeklinde bir yapıya sahip olması planlanan Xbox TV ile birlikte Xbox One kullanan oyuncular, kablosuz olarak oyunlarını başka bir televizyona aktarabileceklerdi. Ancak Xbox TV’den vazgeçilmesiyle birlikte bu hayaller de suya düştü.

CEVAP VER