Geçtiğimiz 2016 yılın özellikle alanında yeni teknolojilerin hayatımıza girdiği bir sene oldu. Her geçen gün popülerliğini daha da artıran sayesinde oyunlardan alınan zevk ve eğlence artıyor. Piyasayı domine eden oyun konsolu ise kuşkusuz PlayStation 4. Özellikle yeni çıkardığı PlayStation 4 Pro modelinde üstün bir işlemci teknolojisine yer veren Sony, PSVR isimli gözlüğüyle uyumlu oyunların üretimini de teşvik ediyor.

Öte yandan oyun konsolu sektöründe pazar payını artırmaya çalışan Microsoft da boş durmuyor. Geçtiğimiz haftalarda Microsoft’tan yapılan açıklamada Windows 10’la uyumlu çalışan gözlüklerini yakın tarihte alıcılara kargolamaya başlayacağını duyuran ABD’li teknoloji devi, ve oyun konsollarında da sanal gerçeklik teknolojisine yer vereceğini açıkladı.

2017’nin sonuna doğru çıkacak

Daha önce yapılan açıklamalarda yeni nesil oyun konsolu Project Scorpio’nun 2017’nin son aylarına doğru satışa sunulacağı bilgisi paylaşılmıştı. Sanal gerçeklik gözlüklerinin ise 2018’den önce müşterilere satılması beklenmiyor. Bu yeni teknolojiyi denemek isteyen oyuncular biraz daha beklemek zorunda kalacaklar.

İşin güzel tarafı, Xbox One sahipleri yalnızca tek bir VR gözlüğüne mahkum kalmayacaklar. Aralarında Lenovo, Dell, Acer ve HP’nin de yer aldığı birçok farklı firma tarafından üretilen gözlükler Xbox One’da kullanılabilecek. Böylece herkese ve her keseye hitap etmeyi hedefleyen Microsoft’un sanal gerçeklik pazarında daha da başarılı olması işten bile değil.

CEVAP VER