İki rakip konsol firmasının, piyasa içinde hep birbirleriyle rekabette olduğu çok açık. Ancak bu kez ortak bir tehdit edici unsura karşı birlikte edebilirler.

ve özellikle oyun konsolu dünyasının başını çeken ve sürekli olarak birbirleriyle rekabete giren iki büyük firma.

Hatta bu öylesine bir rekabet ki birbirlerine eleştiren reklam filmleri, oyun şirketleriyle özel olarak konsol üzerinden anlaşmalar ve alttan alttan göndermeler de var bu rekabetin içinde.. Ancak bu kez bu iki şirket bir olmak durumunda kalabilir.

anon

Günümüzde adı verilen saldırılardan korunulması artık çok güç bir hale geldi. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde de Steam bu saldırıya maruz kalmış ve uzun süre hizmet verememişti. Sistemleri kilitleyen ve erişimi kapatan DDoS saldırısı, her kesim için büyük bir ekonomik kayıp anlamına geliyor. Özellikle son dönemlerde pek de karşı koyulamaması sebebiyle hackerların popüler saldırı yöntemi oldu bu DDoS..

adındaki hacker grubu, geçtiğimiz günlerde YouTube’a bir video yüklediler. Bu videoda PSN ve Xbox Live’a yılbaşı gecesinde adeta bir yeni yıl hediyesi olarak saldıracaklarını duyurdular.

Sony şirketi 2014 yılında benzer bir saldırıya uğramış ve sistemleri tıpkı Steam gibi çökmüştü. Sony, daha sonra yaptığı açıklamada bunun bir daha olmayacağını ve bütün önlemleri aldığını basınla paylaşmıştı.

Bakalım böylesine bir tehdit varken bu iki dev firma bir ortaklık içine girecek mi?

CEVAP VER