Üç Türk kardeşin sahibi olduğu şirketi, dev bir yatırımla Türkiye’ye gelecek. Henüz şirketin yaptığı net bir açıklama olmamasına rağmen adeta bunun müjdesini verdi.

Crytek şirketini bilmeyen yoktur, en azından Crysis oyununu bir kez oynama fırsatınız olmuştur. Son günlerde ise Crytek şirketi oldukça zorlu dönemlerden geçiyor.

Hatırlanacağı üzere geçen günlerde Crytek, çalışanlarına maaşlarını verememiş ve küçülme kararı almıştı. Böylesine zor durumda olan şirket, biri İstanbul’da bulunan 2 developer stüdyosu dışında tüm stüdyolarını kapatmıştı.

in sahibi olduğu şirketin geleceği sürekli tartışılıyordu. Crytek şirketinin İstanbul’da bulunan stüdyoyu kapatmaması akıllara Crytek, Türkiye’ye mi geliyor sorusunu sordurmuştu.

crytek-1

Hatta geçtiğimiz gün düzenlenen Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Ödül Töreni’nde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, konuşmasında geçen sözleriyle oldukça dikkat çekti. Oyun ve oyun dünyasına da değinen Başbakan Binali Yıldırım, “İşte bakıyoruz, bir genç bilişimci bir oyun yazmış, 200’den fazla ülkeye bunu satmış. Daha bunun ötesi var, Almanya’da yaşayan bir Giresunlu delikanlı var, o dünyadaki bu oyunların liste başı olanını o yapıyor, Türkiye’de gelip yatırım yapacak, öngördüğü yatırım da 500 milyon dolar. Anlattıklarını benim havsalam zor alıyor, anlamıyor, başka bir dünya anlatıyor. Ama düşünce, geleceğin böyle olacağını anlamak çok zor değil.” diyerek resmen Crytek‘i tarif etti.

Henüz Crytek resmi bir açıklama yapmasa da yakın zamanda bir açıklama bekleniyor.

CEVAP VER