Football Manager’i bilmeyen yoktur. Futbolseverler için vazgeçilmez bir oyun olan Football Manager’da bir kulübü veya milli takımı yönetebiliyor, oyuncuyu ticareti yaparak para kazanabiliyor ve küçük takımları baştan alarak efsane takım haline getirebiliyorsunuz. Ancak her oyuncu oyunda olduğu gibi gerçek hayatta başarılı olamıyor. Yabancı futbolcuların başarılı olup olmadığı çok öznel bir konu olduğundan biraz daha hem fikir olduğumuz Türk oyuncuları radarımıza almak istedik. Football Manager de genç yaşta aldığımız bu oyunculara “Bunlar yıldız olur” dememiş miydiniz? Ancak olamadılar.. Haydi başlayalım,

1- Murat Duruer

Ankaragücü’nün altyapısından çıkan futbolcu maalesef bir türlü dikiş tutturamadı. Fakat FM’de öyle miydi?

2- İlhan Demirci

Football Manager serilerinde mükemmel bir stoper olarak göze çarpan oyuncu bir anda ortalıktan kayboldu. Benim hatırladığım kadarıyla en son Telstar takımında oynamıştı.

3- Muslu Nalbantoğlu

Hani Football Manager’de beklerimiz hep Caner Erkin ile Gökhan Gönül olsun isterdik ya.. Heh işte onlara paramız yetmediğinde alacağımız ilk futbolcu Muslu Nalbantoğlu olmaz mıydı? Ajax altyapısında futbola başlayan oyuncu, Türkiye’de de çeşitli takımlarda oynamış ancak sakatlıklardan bir türlü kurtulamamıştı.

4- Özgürcan Özcan

Galatasaray’ın altyapısında henüz ilk yıllarında yeni Hakan Şükür olarak adlandırılan Özgürcan Özcan, Football Manager serilerinin belki de en iyi genç forvetiydi. En son Boluspor’dan hatırladığımız oyuncunun adı en son Şanlıurfaspor ile anılıyordu sanırım..

5- Sezer Öztürk

Hatırlarsınız bu yetenekli futbolcuyu. Bırakın bizi diğer ülkelerdeki Football Manager oynayanların bile transfer ettiği bir oyuncuydu Sezer Öztürk. Gerçek hayatta büyük takımlarda da oynadı ancak büyük sakatlıklar geçirdi ve şikeye adı karıştığı için hiçbir zaman bekleneni veremedi.

footballmanager

6- Cem Sultan

Genç ve yüksek potansiyelli bir oyuncuydu Cem Sultan.. Galatasaray ile henüz 15 yaşında profesyonel sözleşme imzalamıştı. Ancak şimdi nerede?

7- Jem Paul Karacan

Football Manager oyununda her yere koşardı bu adam, her müdahalesi de başarılı olurdu yahu.. Hatta gençken alıp daha sonra büyük fiyatlara satanlar burada mı? Gerçek hayatta Football Manager kadar başarılı olamasa da Galatasaray ile sözleşme imzaladı. Bizler Premier League beklerken maalesef bu oyuncu da bekleneni veremedi.

8- İlhan Parlak

Football Manager’de Kayserispor ve Fenerbahçe’de az mı oynadı, az mı terör estirdi bu adam? Manchester United’ın bir zamanlar ilgilendiği ancak memnun kalmadığı oyuncu şuan takımsız.

9- Gökhan Ünal

Türkiye’de iki büyük takımda oynamasına rağmen Football Manager de gelecekte çok iyi yerlere geleceğini ön görüyorduk. Evet şöyle bir baktığımızda kariyeri parlak ve iyi bir oyuncu olabilir ancak biz Football Manager’ciler, Gökhan Ünal’ın çok daha iyi yerlere geleceğini bekliyorduk. Şuanda PTT 1. Lig’de oynuyor.

10- Tevfik Köse

U17 Milli Takımı’nda yıldızlar gibi parlayan oyuncu, Football Manager oyununda da öylesine parlamıştı. Ancak daha sonra bekleneni veremedi. Şu sıralar Boluspor’da görev yapıyor.

CEVAP VER