Frontier Developments isimli oyun stüdyosu tarafından geliştirilen tematik park simülatörü , oyunculara kendi göz zevkine göre lunapark inşa edip eğlenceli vakit geçirmeyi vaat ediyor. Geçtiğimiz Kasım ayında satışa çıkan oyunun Rollercoaster Tycoon World ve Cities: Skyline gibi yapımlara kıyasla çok daha gelişmiş bir grafik motoruna sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Planet Coaster oyununa ilk kez giriş yaptığınızda size oyunun dinamiklerini anlatan sanal bir rehber eşlik ediyor. Sahip olduğunuz geniş arazi üzerine aklınıza gelebilecek hemen her binayı kurabilmeniz mümkün. Daha çok tematik parklarda kullanılan binalar, dev oyuncaklar ve eğlence araçlarıyla kendi lunaparkınızı oluşturmaya çalışıyorsunuz. Tabii bunları yaparken ziyaretçilerin ne kadar mutlu olduğunu sürekli ölçümlemeniz de gerekiyor.

Bu oyunu diğer rakiplerinden ayıran en önemli özelliği, oyunculara sunmuş olduğu kişiselleştirme avantajı. Kurduğunuz lunaparkın neredeyse her köşesini kendi göz zevkinize göre özelleştirebiliyorsunuz. Renklerle ve büyüklüklerle dilediğiniz gibi oynayabilmek seçeneklerini arasında mevcut.

planet-coaster-theme-park-700x389

Ziyaretçilerin ne tür yemekler yediğine dair detaylı istatistiklere bakabilir, bu doğrultuda işletmenin daha fazla kâr elde etmesi için gerekli adımları atabilirsiniz. Amacınız mümkün mertebe insanlara para harcatmak ve gelirleri toplamak.

planet-coaster-gameplay-700x389

Planet Coaster şuanda yalnızca PC platformunda oynanabiliyor. Eğer bu tür lunapark temalı simülasyon oyunlarına ilginiz varsa, Steam üzerinden oyunu hemen indirebilirsiniz. Oyuna özel geliştirilen haritalar ve yeni oyun araçlarını da Steam Workshop’tan edinebilmeniz mümkün.

CEVAP VER