Geçtiğimiz aylarda tanıtım videosu yayınlanan ve dünya genelindeki oyuncu kitlesini heyecanlandırmayı başaran , görünüşe göre mobil ve ev tipi bir oyun konsolu olacak. Evinizde televizyona bağlayıp oyun oynarken dışarı çıkmanız gerektiğinde konsolu çantanıza atabilmeniz mümkün olacak. Üstelik bunu yaparken oyunların grafik kalitesinden ödün de vermeyeceksiniz. Bugüne kadar hiçbir örneği olmayan bu teknolojinin gelecekte diğer oyun konsollarını da etkilemesi bekleniyor.

Switch‘e dair merak edilen birçok konu arasında cihazın bataryası da yer alıyor. Konsolu evin dışında kullanırken ömrünün ne kadar uzun olduğu oldukça önem taşıyan bir husus. Çünkü şuanda bile cep telefonlarıyla 1-2 saat oyun oynayınca neredeyse bitiyor. Switch‘te de aynı sorun baş gösterecek mi? Dahası, uzun süreli kullanımdan sonra eski performansını veremeyen bataryalar değiştirilebilecek mi?

Kötü haber geldi!

Herkesin aklını kurcalayan batarya sorusunun cevabı bu sefer ABD’den geldi. Elektronik cihazları sertifikalayan FCC kurumunun web sitesinde yer alan rapora göre Switch‘in bataryasını değiştirebilmek mümkün olmayacak. Ancak son bir umut daha var, çünkü Engadget‘in haberleştirdiği bu raporda Switch‘in ürün prototipi değerlendirmeye alınmış. Yani henüz geliştirme aşamasında olduğu için bataryası değiştirilemiyor olabilir. İlerleyen zamanlarda ürünün final sürümü geliştirilirse belki batarya değiştirilebilir.

12 Ocak 2017 tarihinde Nintendo‘nun Switch‘in tüm özelliklerini açıklayacağı bir etkinlik düzenlemesi bekleniyor. Bu lansmanda aklınıza takılan hemen her sorunun cevabını bulmanız kuvvetle muhtemel.

CEVAP VER