Democracy 3 oyunu, bir çeşit politika oyunudur. Oyunun başlangıç kısmında ülke seçip ardından da parti ismimizi belirleyip bir parti oluşturuyoruz ve seçimlerde kazanmış, yeni göreve atanmış bir parti olarak oyuna başlıyoruz. Oyunda fakirler ile ilişkileriniz, zenginler ile ilişkileriniz, sosyalistler ve kapitalistler ile ilişkileriniz oldukça önemli. Çünkü ikisinden biriyle geçinemezseniz yani halkın bir kesimi size güvenmezse ve sizi sevmezse bidahaki seçimlerde başarısız olabiliyorsunuz.

BORÇ BATAĞINA DİKKAT !

Oyunu oynarken sol üst bölümde cari açık, ülkenin aldığı dış borçlar ve benzeri hususlar yer alıyor. Eğer politikalarınızı doğru uygulayamazsanız cari açığınız yükseliyor ve aynı zamanda dış borçlarınız ciddi biçimde fazlalaşıyor.

header

KIRMIZI HALKALARA DİKKAT

Oyun içerisinde suç oranlarının düşürülmesinden abur cubur vergilerinin düzenlenmesine kadar pek çok şey yer almakta. Özellikle oyunda kırmızı halka ile yer alan kısımlar uyarı anlamına geliyor yani o konuda bazı sorunların bulunduğunu ve bunların sebeplerini açıklıyor.

Oyunun boyutu oldukça düşük ve zaten yazılardan oluşan, raporlamalardan oluşan bir oyun yani oyundan çok bir simulasyon olduğunu söyleyebiliriz sistemi zorlayacak bir oyun değil. Bir ülkenin nasıl yönetildiğini merak edenler, hep siyasetçi olmak isteyip olamayanlar oynayabilirler. Oyunun çocuklar hariç her yaştan kişiye hitap ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

GENEL DEĞERLENDİRME

OYUNA VERDİĞİMİZ PUAN : 7.0 / 10

Genel olarak kaliteli, uğraş verilerek hazırlanmış güzel bir simulasyon olduğunu ifade edebiliriz. Güzel vakit geçireceğinizi düşünüyoruz.

 

CEVAP VER