Geride bırakmaya yaklaştığımız 2016 yılı içinde bir sürü kaliteli yapım biz oyuncularla buluştu. Ancak bir o kadar da yayınlandı. İşte hatırlayabildiğimiz kadarıyla derlemeye çalıştığımız 2016’nın en kötü oyunları!

Ghostbusters

ghostbusters-2016-game-691x389

Hayalet Avcıları filmini izlemeyenimiz mi var mı? Filmden oyuna uyarlanan bu yapım, daha önceki Ghostbusters oyunlarından pek de farklı bir şey vaat edemedi. Orijinal film serisinde yer almayan karakterlerin eklendiği oyunun çatışma dinamikleri kaliteli değildi. Oldukça uzun süren, tekdüze bölümleri de cabası. Üstelik bazı teknik hatalar yüzünden zaman zaman oyunun hata verip çökmesiyle karşılaşan oyuncular da oldu.

Robinson: The Journey

robinson-the-journey-trex-691x389

VR oyunları 2016’da hayli ses getirdi. Birçok oyuncuyu heyecanlandıran bu teknoloji, oyun stüdyolarını da iştahlandırdı. Aksiyon, bilim kurgu ve fantazi kategorilerine dahil edebileceğimiz Robinson: The Journey de bu stüdyolar tarafından geliştirilen bir yapım olarak satışa sunuldu. PlayStation VR için tasarlanmış olmasına rağmen klasik oyun kollarıyla oynanan bu yapım, kullanıcıları saç baş yolduracak hale getirmeyi başardı doğrusu.

Pokemon GO

pokemon-go-world-map-1

Uygulama mağazalarında indirme rekorları kırmış, tüm dünyayı kasıp kavurmuş bir oyunu 2016’nın en kötü oyunları listesinde görmek şaşırtıcı olabilir. Ancak hiç de şaşırmayın! Şuan hangimiz Pokemon GO oynuyoruz ki? Bilinçli olarak yaz mevsiminde görücüye çıkan bu oyun, havaların soğuması ve oyundaki hataların bir türlü giderilmemesi gibi sebeplerden dolayı oyuncu kitlesinin çoğunu kaybetti.

CEVAP VER