4 Kasım 2016’da çıkışını gerçekleştiren gemi simülasyonu oyunu, , 10-11 saat oynayanın sıkılacağı bir oyun. Bunun sebebi de sürekli aynı ve değişmeyen sabit işlerle uğraşmamız. Çeşit açısından dar bir yelpazeye sahip olan oyun, güncelleme almazsa pek tercih edilen bir oyun olmayacak gibi duruyor.

Kullanıcı arayüzünün görselleri ilginç bir şekilde tasarlanmış ve minimap hoş duruyor oyunda. Deniz suyunun grafikleri, ki simülasyon oyununda olması gereken en önemli öğe, cidden berbattı. Sürekli olarak dinlenen, tutarlı olmayan bir su.. Normal bir oyunda görsek bile garipseyeceğimiz bir su grafiğiydi doğrusu. Denizin dalgalı olduğu zamanlarda ise geminin dalgaya göre aldığı şekil gerçeğe bire bir uymuyor maalesef. Bir nesneye dokunsak bile gemi büyük hasarlar alabiliyor. 100 hasar puanı aldığımızda oyun bitiyor ancak ufacık bir nesneye çok küçük bir dokunuş yapsak bile en az 20 puan hasar puanı alıyorsunuz. Bu nedenle fazlaca oyun parası harcayıp gemiyi onarmanız gerekiyor.

world-ship-simulator2

Limanda bir görev seçmeye çalışırken karşımız çıkan her şey sanki 20 yıl öncesinde kalma. Hatta görevi aldığımız NPC, ilkokula giden bir çocuğun rahatlıkla çizeceği bir çizime sahip. Renklerin çoğu yanlış kullanılmış, European Ship Smulator ile karşılaştırdığımızda ondan daha iyi bir oyun olduğunu söylemek doğru olabilir ancak genel manada kötü bir oyun.

CEVAP VER