14 Temmuz 2016’da piyasaya sürülen oyun, oldukça iyi bir RPG ve Survival oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Daha dinamik bir dövüş sistemine ihtiyaç duyan oyunda, karakter yaratma seçeneklerinin olmayışı eksiklikler olarak en başta gözümüze çarpıyor.

Oyunun grafikleri bu tarz oyunların ortalamasının üstünde ve hoş bir deneyim sağlıyor. Aynı zamanda hikayeye baktığımızda gerçekten sağlam temellere oturtulmuş ve çelişkili olmayan bir hikayeyi oynuyoruz fakat önceden tahmin etme şansınız olmuyor değil. Plus modu, oyunu bitirseniz dahi size oyunu tekrar oynatabilecek yegane etken diyebiliriz. Bu tarz oyunlarda, bir ekipman daha doğrusu uygun bir ekipman oluşturmak için fazlaca düşünür ve planlardık. Ancak bu oyunda basit düşünmeniz ekipman seçiminizi yapmanızda yeterli olacaktır.

deadage2

Oyunda savaşlar birbirlerini tekrarlıyor gibi.. Karakterimizin görünümü bir türlü değişmiyor, zırhı değiştirsek, çıplak olsak bile sürekli olarak aynı görünüyor. Sanırım oyun içinde bu görünümü değiştirmek için fazlaca zaman harcadım.. Ancak Plus modunda yeni bir kahramana rastlayabiliyorsunuz bunun müjdesini vereyim. İkinci bir oyun modu imkanına rağmen ana hikayeye kısa diyebiliriz. Sürekli aynı şekilde savaşıyoruz ve savaştığımız zombilerin görünümleri hep aynı.. Böyle bir oyuna co-op eklense tadından yenmezdi sanırım..

Sonuç olarak, oyun parasının karşılığını veriyor ve daha önce belki de hiç karşılaşmadığımız bir oyun tarzını bizlere tanıtıyor. Kim bilir, belki daha çok böyle oyunla karşılaşırız.

 

CEVAP VER