Oyuncular için oyunlarda video kaydı alma üzerine bir rehber hazırladık.

Bilindiği üzere oyunculuk giderek daha popüler bir hale geliyor ve artık oyun videosu çekip bunu sosyal medyaya ekleyerek para kazananların sayısı bir hayli arttı. Oyuncular son dönemde oyunlarda video kaydı yapmaya olan ilgilerini iyice arttırdı. Biz de kayıt yapmak isteyen okuyucularımız için bir rehber oluşturmak istedik;

ÖNCE PROGRAMIMIZI EDİNELİM

Oyunda video kaydı alabildiğimiz en popüler uygulamalardan birisi Bandicam uygulamasıdır. Bu uygulamayı veya farklı bir oyun video kayıt uygulamasını indirip kurduktan sonra çalıştırdığınızda ilk adımı başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

TUŞ AYARLAMALARI

Video kayıt programlarını edindikten sonra zaten oyunda ekran kaydı için program ona göre kendi hazırlığını yapıyor. Bizim yapmamız gereken şey ise hangi tuş ile kaydı başlatacağımızı, hangi tuş ile durduracağımızı ve benzeri ayarları zevkimize göre yapmak.

FORMAT AYARLARI

Program üzerinde format ayarları ile kayıt yapılıp elde edilecek dosyamızın türünü, çözünürlüğünün ne kadar olacağını ve benzeri ayarlamaları yapabilmekteyiz. Bu ayarlamalar bizim için oldukça önemlidir çünkü genelde bir oyun içerisinde video kayıt uygulamasını aktif hale getirip kaydı başlattığınızda FPS ciddi bir ölçüde azalacaktır. Eğer video çözünürlüğünü düşürür türünü de AVİ olarak ayarlarsanız bu sizin yararınıza olacaktır. Ancak aşırı düşürdüğünüz çözünürlükler, çamur gibi bir görüntü elde etmenize neden olabilir. Bu yüzden genelde video kaydı yaparken Youtuber isimler önce oyunun grafik ayarlarını biraz kısarlar.

CEVAP VER