Türk geliştiriciler tarafından üretilen ve çocuklar için çeşitli oyunlar sunan , artık hizmet veriyor. Eğitici oyun platformu olan ve içinde bolca oyun barındıran Toyji, ‘da..

Türkiye topraklarında gelişen Tabtoy adlı proje, Toyji ismi altında dünyaya açıldı. Dünyanın ilk akıllı oyuncak Pad’i olan ürün, ailelerin günümüzde en fazla yaşadığı problemlerden biri olan sık tablet kullanımına çözüm getiriyor. Aynı zamanda çocuklarında tablet ve bilgisayarlar yüzünden gelişiminde rastlanan ince motor becerilerinde ve odaklanmalarındaki eksiklikler gibi sorunları da çözeceği düşünülüyor.

Toyji sayesinde 3 boyutlu yazıcıyı kullanarak gerçek oyuncaklar oluşturabilir, değiştirebilir ve tablete dokunmadan eğitici dijital oyunlara sahip olabilirsiniz. Bu şekilde hem ailecek hem de çocukların tek başına verimli zaman geçirmesine olanak tanınıyor.

toyji toyji-2

ve burada çocukları bulunan aileler ile yapılan çalışmalar sonrasında son haline gelen Toyji, Kickstarter‘deki kampanyası ile alıcıya çıktı. Toyji aynı zamanda kendi oyunlarını ile iOS ve Android tabletlerde oynama imkanı da sunuyor.

Toyji’nin oyunları ve teknolojisi genel ve müfredat bilgilerini, kodlama, dil ve sosyal becerileri, üç boyutlu düşünmeyi, motor becerilerini ve mesafeler, ağırlık ve sıralama gibi konseptleri anlama ve tüm bunları öğrenme becerileri hakkında çocuklara bir şeyler vermeyi hedefliyor. Proje sadece 4 günde %20 oranında, 15 bin doların üzerinde fonlandı. Eğer bu ürünü 9 Ocak 2017 tarihine kadar Kickstarter üzerinden alırsanız çıkış fiyatından daha ucuza sahip olabileceksiniz.

CEVAP VER