Serinin ana oyunu ile pek bir alakası olmayan hatta tam tersine serinin bütün oyunlarına ve karakterlerine ince göndermelerde bulunan ve PS Vita için özel olarak çıkarılmıştır.

Oyunun konusuna gelecek olursak Lann ve Reynn bir sabah uyandıklarında bulundukları bölgede bütün insanların kaybolduğu ve ikisi haricinde birde gizemli bir kadın olduğunu fark ediyorlar. Lann’ın başında duran garip bir yaratık bir süre sonra ikizlerin dikkatini çeker ve gizemli kadın bu yaratıkların ne olduğunu onlara açıklar. Mirage adı verilen bu yaratıkları daha önce ikizlerin annesi kontrol edebiliyordu ve bu yaratıklarla koca bir orduya sahipti. Oyunun amacı aslında hafızasını kaybetmiş ve nerede olduklarını bilmeyen iki farklı yapıda karakterin yerine kendimizi koyup nerede olduğumuzu neler yapmaya çalıştığımızı ve hafızamızı nasıl kurtaracağımızı çözmeye çalışıyoruz. İşin enteresan tarafı senaryodan tam sıkılırken tam konsolu kapatacakken bazı olaylar oluyor ve oyunun başından kalkamıyorsunuz. Bu kurguyu çok iyi ayarlamışlar yani oyundan sıkılmanız biraz zor oluyor.

Lann’ın başının üstünde duran Mirage adlı yaratığın seslendirmesi çok güzel yapılmış saatlerce dinlenebilir açıkçası. Komik, keyifli ve canlı diyalogları ile genel Final Fantasy oyunundan ayırt ediyor World of Final Fantasy oyununu. Abartılı fakat sıkmayan sahneleri var mesela. Reynn devamlı ikizini düzeltmeye çalışıyor onun yaptığı şapşalca hareketlerin önüne geçmek için çok uğraş veriyor.

CEVAP VER