Takvim yaprakları 10 Kasım’ı gösterdiğin 399$’lık etiketle satışa sunulacak olan Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 4 Pro, oyunculara yüksek çözünürlükte daha hoş grafikler sunarak oyun deneyimini daha da üst bir seviyeye çıkarmayı hedefliyor. İşte güçlü işlemcisi sayesinde oyunları kısa süre içinde açmayı başarması hedeflenen PS4 Pro’ya dair bilmeniz gerekenler…

Eskisinden daha güçlü

PlayStation 4 Pro, bir önceki PlayStation 4’ten çok daha güçlü donanım özelliklerine sahip olacak. Son dönemde popüler hale gelen ve hemen her eve girmeye başlayan 4K televizyonlarla uyumlu çalışan konsol, HDR desteğine de sahip olacak. Tüm bunlar daha yüksek çözünürlük ve daha fazla detay anlamına geliyor. Oyunlardan alınan zevk de doğru orantılı olarak artacak. 1 TB’lık hard disk alanı da cabası.

Dünyanın en büyük grafik kartı üreticilerinden AMD’nin en son çıkardığı “Polaris” mimarisine sahip olan grafik işlemcisi, standart PS4’ten daha verimli ve güçlü olacak.

PS4 sahipleri üzülmesin

Eğer halihazırda PlayStation 4 konsoluna sahipseniz, canınızı sıkmaya hiç gerek yok. PS4 Pro için üretilen oyunlar, standart PS4’lerle de uyumlu çalışacak.

4K televizyonunuz yoksa…

Bugün 4K çözünürlüğü destekleyen bir televizyon ortalama 1.800-2.000 liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Eğer durumunuz 4K TV satın almaya müsait değilse PS4 Pro’yu satın almaktan vazgeçmeniz gerekmiyor. Standart televizyonlarda da daha yüksek FPS ve daha fazla detay elde etmek isteyenler tercihlerini PS4 Pro’dan yana rahatlıkla kullanabilirler.

CEVAP VER