Street Fighter evreninin en sevilen karakterlerinden Akuma’nın Street Fighter 5’te yer alacağı resmi olarak duyuruldu.

Özellikle 90’lı yıllarda hayli ses getiren Street Fighter, tarafından geliştiriliyor. Son olarak Street Fighter 5 ile oyuncuların karşısına çıkan dövüşçülerin arasında Akuma’nın yer almaması hayli eleştirilmişti. Neyse ki bu durum artık son buldu. Geçtiğimiz gün ABD’nin Seattle şehrinde dünyaca ünlü enerji içeceği markası Red Bull’un sponsorluğunda düzenlenen Battlegrounds Pro Tour turnuvasının sonunda izleyicilere güzel bir sürpriz yapıldı ve Akuma’nın SF5’e geleceği duyuruldu.

Aşağıda yer alan videoyla duyurusu yapılan bu güzel haber, dünyanın dört bir yanındaki Street Fighter oyuncusunu heyecanlandırmaya yetti. Sağanak yağışın olduğu bir alanda Akuma’nın sırtı ve meşhur Kızgın Boğa saldırısını yaptığı görülüyor.

Capcom’dan yapılan açıklamanın devamında, Akuma karakterinin Aralık ayının başlarında düzenlenmesi planlanan PlayStation Deneyimi isimli etkinlikte oynanabileceği belirtildi. O gün geldiğinde Akuma’nın ne gibi yeteneklere sahip olduğunu daha iyi görme imkânına kavuşacağız.

Yeni bir DLC ile Street Fighter’ı satın alan müşterilere sunulması beklenen karakterlerden Akuma’nın dış görünüşünde önemli bir değişiklik göze çarpmıyor. Görülen o ki, Capcom tasarımcıları karakteri orijinal görünüşünden saptırmak istememiş. Ken ve Ryu isimli popüler karakterlere de hayli benzeyen Akuma’nın oyuncuların beğenisini kazanması, ilk kez yer aldığı Super Street Fighter II Turbo oyununda sergilediği gelişmiş kombo yetenekleriyle mümkün olmuştu.

CEVAP VER