Geçtiğimiz günlerde oyunu, Windows 10 mağazasındaki yerini almıştı. 247,5 TL ücretle satılan oyunu mağaza üzerinden indirme fırsatını elde eden oyuncular, oyunu kurduktan sonra çok ciddi bir hatayla karşılaştı: Multiplayer sunucularında hiç kimse yoktu!

Evet, oyunun Windows Mağazası sürümünde yer alan bir hatadan dolayı PC kullanıcıları Steam üzerinden oyuna giren hiçbir kullanıcıyı göremiyordu. Multiplayer lobilerinde hiçbir oyuncunun yer almadığını ilk olarak bir Reddit kullanıcısı fark etti. Yapılan araştırmanın ardından Windows Mağazası sürümünü satın alan müşterilerin yalnızca kendisi gibi mağaza üzerinden satın alma işlemi yapan oyuncularla bir araya gelebileceği ortaya çıktı.

Oyunu satın alanların ciddi bir çoğunluğu Steam üzerinden bu işlemi gerçekleştirdiği için Windows Mağazası’nı tercih edenler yalnızlığa mahkum oldu. Ortaya çıkan bu mağduriyeti gidermek için harekete geçen Microsoft ise Call of Duty’yi satın alan herkese tam iade yapma kararı aldı.

Ancak işin bir de şu tarafı var: Aynı oyun Windows Mağazası’nda çok daha ucuz. Steam’de 79,99$’a satılan CoD, Windows 10 mağazasında yalnızca 63,99$ ücretle indirilebiliyor. Ucuz olduğu için çoğu kullanıcının Windows Mağazası’nı tercih etmesi beklenebilirdi, ancak oyuncuların yalnızca kendi mağazalarından satın alma işlemi yapanlarla oynayabilmesi ciddi bir dezavantaj.

Bu sorunun çözülmesi için Activision tarafından da herhangi bir açıklama yapılmış değil. Ancak Microsoft’un geri iade yapmaktansa oyunu tamamen mağazadan kaldırması beklenen bir hareket.

 

CEVAP VER