Cadılar bayramında çıkarılan gerilim oyunlarından biri olan Through the Woods, 27 Ekim 2016’da çıkışını gerçekleştirdi.

Norveçli oyun firması Antagonist’in geliştirdiği 1C Company’nin yayıncılığını üstlendiği oyunda, İngilizce ve Norveççe dillerine Arayüz – Seslendirme ve altyazı olarak tam destek sağlanırken, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca ve Rusça dillerine de arayüz ve altyazı desteği sağlanmış durumda. Türkçe ise oyunda desteklenmiyor. Bunun yanı sıra oyunun çizim kitabı 8 TL, oyun müzikleri ise 6 TL olarak satışa sunulurken oyun 31 liraya Steam’da alıcı karşısına çıktı. Ayrıca bir paket olarak bu 3 ürün %15 indirim ile 45 lira yerine 38 lira 25 kuruşa da alıcıları bekliyor.

through-the-woods-2

Kuzey mitolojisi olan İskandinav mitleriyle oluşturulan oyunda bir anne ile çocuğun Norveç’te bir ormanın içerisindeki eve gelmesiyle başlıyor. Öncelikle çocuğu kontrol ediyoruz ve etrafta gezinmemize izin veriliyor. Bağımsız bir oyun olarak piyasaya sürülen oyunda korku öğeleri beklerken bir anda elimize annenin kontrolü veriliyor ve anneyi kontrol etmeye başlıyoruz. Çocuğu kontrol ettiğimiz sırada oyunun içeriği ve tuşları bize tanıtılıyor ve bu çoğu oyunda görülmeyen bir artı olarak göze çarpıyor.

Oyun aslında sadece korku değil psikolojik öğelerde içeriyor. Hikayesi de gayet başarılı olan oyunda bir sabah uyandığımızda çocuğu yanımızda göremiyoruz ve çocuğun “Anne, her kalktığımda seni uyuyor görüyorum, bu gerçekten çok sıkıcı, oyun oynamak için dışarı çıkıyorum” notuyla çocuğu aramaya çıkıyoruz. Aslında oyunun hikayesi de böyle başlıyor ve maceraya atılıyoruz.

CEVAP VER