Sixteen Tons Entertainment firmasının geliştirdiği ve Ravenscourt’un yayınladığı oyun bildiğimiz Emergency serisinin devamı..  İngilizce, Fransızca ve Almanca’ya arayüz, seslendirme ve altyazı olarak tam destek sağlanırken İtalyanca ve İspanyolca’ya ise sadece arayüz ve altyazı desteği veriliyor. Türkçe ise oyunda desteklenmiyor. 27 Ekim 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyun Steam’da 59 liraya alıcılarını bekliyor.

Oyun bana göre iyi olmaya devam eden sayılı oyunlardan biri.. Ancak atlanan birkaç parça var, örneğin hırsız bölgeden kaçmaya çalıştığında sadece polis helikopterimizi kullanabiliyoruz ancak polis arabası gibi diğer araçları kullanamıyoruz.

emergency-2017-2

Oyunu incelediğim kadarıyla “Attack on the heart of Berlin” adlı görevde bir bug tespit ettim ve büyük ihtimalle ilerleyen günlerden gelen güncellemeler ile bu hata düzeltilecektir.

Eğer diğer Emergency oyunlarını oynamış ve beğenmiş iseniz bu oyunu da beğenerek oynayacağından şüpheniz olmasın. Grafikler ise diğer serilere göre haliyle çok daha iyi duruma gelmiş olarak gözümüze çarparken kontrollerde diğer sürümlerdeki karışık kontrol yerine basit düzeye indirgenmiş..

Ayrıca bir parantez açarak oyunun neredeyse tamamında terörizmin işleyişine tanık oluyoruz ve oyunda acil durum senaryolarında sadece terör saldırıları ele alınmış. Tek oyunculu desteğin yanı sıra, eşli oyun hatta çevrimiçi eşli oyun ve çok oyunculu multiplayer desteği de oyunu güzel yapan detaylardan biri. Ayrıca oyunu oynamak için Emergency‘in resmi sitesinden bir hesap oluşturmanız da gerekiyor.

CEVAP VER