28 Ekim 2016’da piyasaya sürülen oyunun özellikle Playstation 4 ve XBOX One gibi yeni nesil konsol desteği ile çıkması konsol oyuncularını özellikle heyecandırsa da bilgisayar için ekstra bir yenilik beklemeniz doğru olmaz. Aynı zamanda bu oyun, Legendary Edition sahiplerine özel bir şekilde ücretsiz sunulurken Steam’da 115 TL gibi yüksek bir fiyat ile satışına başladı. Ayrıca bu oyun ana oyuna bir güncelleme değil, ayrı bir oyun olarak piyasaya sürüldü.

the-elder-scrolls-v-skyrim-special-edition

Oyun açıkçası benim beklediğim anlamda bir grafik artısıyla çıkmamış, silahların ve karakter saçlarının berbatlığı bana göre halen devam etse de işlemciye çalışmış gibi duruyor oyun, işlemciye yüklenen bir yapım olmuş.

Ancak moda gereksinim duymadan yenilenmiş grafikler olduğunu da söylemeliyim ve eskisine nazaran daha iyi bir optimizasyon sağlayabilmişler. Ayrıca bu optimizasyon ile ekranların yüklenme süreleri de düşürülmüş ve Skyrim’in çoğu modu bu çıkarılan “yeni oyun”a da uyumlu olabilecek şekilde tasarlanmış. Onun haricinde bir önceki versiyona göre buglar en aza indirgenmiş olsa da hala yok edilmemiş, sadece indirgenmiş halen benim 10 saatlik oyunum sonucu gördüğüm hatalar var. Bunun yanı sıra bu paket ile tüm DLC paketlerine bir arada sahip olabiliyorsunuz.

Bunun haricinde Mod Creation Kit’i direkt olarak indirebiliyorsunuz ancak bu, Nexus Mod Manager’i devre dışı bırakıyor ve modları manuel olarak elle girmeniz gerekiyor bunun yanı sırada bulunan modlar çok yüzeysel ve sınırlı..

CEVAP VER