Geçtiğimiz hafta düzenlenen Blizzcon geliştirici konferansında bir dönemin unutulmaz oyunları arasında yer alan Diablo’nun “remastered” sürümünün geliştirileceği duyurulmuştu. Diablo 3’le beraber satışa sunulacak olan 20 yaşındaki oyun, dünyanın dört bir yanındaki Diablo hayranını mutlu etmişti. ’ın eski Warcraft oyunları için de aynı yola başvurmasını bekleyen oyuncuları ise kötü bir haber bekliyor: ve 2’nin yenilenmiş sürümü için herhangi bir çalışma yapılmayacak.

Blizzard’ın kurucu ortaklarından Frank Pearce, konferansın sonunda gerçekleştirilen soru-cevap kısmında Blizzard fanı bir kişinin Warcraft 1 ve 2’nin yeniden satışa çıkıp çıkmayacağıyla ilgili sorusuna şöyle bir cevap verdi:

Geçmişte yaptığımız tüm oyunların orijinal kaynak kodlarına ve dökümanlarına sahibiz. Ancak bunları yeniden elden geçirmek sanılanın aksine çok zor. Oldukça eski bir programlama ve oyun kütüphanesiyle geliştirildikleri için remastered işlemleri çok fazla vakit alıyor.

Bu fikri çok benimseyen ve bir şeyler yapmak için gönüllü olmak isteyen bazı hayranlarımız var. Warcraft 1’in kütüphanesine ve kaynak kodlarına erişim izni istiyorlar. Üstelik Warcraft 1’i pencere içinde çalıştırmayı da başardılar. Ancak size şunun garantisini verebilirim, günümüz şartlarında bu oyun artık hiç de eğlenceli değil. Buna emin olabilirsiniz.

Dolayısıyla oyunu yeniden elden geçirmektense, şuanda yapıyor olduğumuz işi daha da iyi yapmaya vakit ayırmak istiyoruz. World of Warcraft ve Overwatch gibi sizin de beğendiğiniz oyunları geliştirmek üzerine çalışmayı tercih ediyoruz.

CEVAP VER