Blizzard tarafından geliştirilen FPS tarzı takım oyunu Overwatch, yeni güncellemelerle farklı karakterleri bünyesine katmaya devam ediyor. Son olarak Sombra isimli bir karakterin oyuna geleceği yönünde çeşitli haberler paylaşılmıştı. Gelinen noktada bazı oyuncular Sombra’yla oyun oynama fırsatını elde etmeye başladılar. Overwatch’ın “Public Test Region”, yani “Halka Açık Test Bölgesi” ismini verdiği bir programa kayıt olanlar için aktif hale gelen ; bünyesinde birçok sıra dışı özelliği de barındırıyor.

En önemli yeteneği sistemleri hacklemek olan Sombra, Overwatch oyununun kendisini bile hackleyebiliyor!

Kıyafetleri, intro girişleri ve yetenekleri hakkında daha önceden de kısa videolar izlediğimiz Sombra’nın “Play of the Game” ismi verilen oyunun en önemli vuruşlarının sergilendiği bölüm sonu sahnesini hackleyebildiği ortaya çıktı.

Bilindiği üzere “Play of the Game”, müsabakaların sonunda en iyi öldürmelerin izlenebildiği kısa videolara verilen bir isim. Sombra’nın hackleme yeteneği burada da devreye giriyor ve normalde en iyi vuruşları yapan ve “Play of the Game” seçilen karakterden bu özelliği çalabiliyor. Bahse konu hacklemenin nasıl gerçekleştiğini daha iyi anlamak için Eurogamer tarafından çekilen aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Sombra’nın sahip olduğu bu hackleme yeteneğinin diğer oyuncuları trollemek ve onları sinirlendirmek için oldukça ideal bir hareket olduğu söylenebilir. Yakın tarihte tüm Overwatch oyuncuları için aktif hale gelmesi planlanan bu karakter, oyundan alınan zevki daha da yükseğe çıkarmaya yardımcı olacak.

CEVAP VER