8 Aralık 2016’da çıkışını gerçekleştiren anime oyununda, yalnızca İngilizce diline arayüz ve alt yazı desteği sağlanırken Türkçe dahil başka hiçbir dil desteklenmiyor.

Oyunun fikri iyi bir iş yapmak için yeterli gibi görünüyor. Oyunun kendisi de gayet güzel tasarlanmış. 2 boyutlu grafikler hoşunuza gidebilecek düzeyde, çok iyi olmasa da yeterli seviyede tasarlanmış.

Bir önceki gün yine aynı tarihte çıkan başka bir anime oyununu incelemiştim. O yazıyı okumadıysanız buradan Nitroplus Blasterz: Heroines Infinite Duel oyununa yazdığım incelemeyi de görebilirsiniz. Bu oyunda, bir sanat galerimiz bulunuyordu. Kilitleri açtığımız bölümlerin çarpıcı birer resimleri adeta duvar kağıdı yapılması için bizi bekliyordu. Bu oyunda bu şekilde bir özellik yok fakat böylesine bir oyunda olmazsa olmaz diyebileceğim özelliklerden birisi maalesef bu.

Oyun biraz kısa olmakla beraber, satışa sunulduğu fiyat ile karşılaştırıldığında (21 Şubat 2017 itibari ile 18 TL) gayet yeterli bir oyun. Oyunu yaklaşık 8 saatlik bir oynama süresinden sonra bitirmeyi başardım. Oyun içerisinde harika sanat eserleri ve soundtrack parçaları bulunuyor.

Winged Sakura’nın ana oyununu da oynamıştım ve bu iki oyunu birbiri ile karşılaştırdığımızda ki devam oyunu niteliğinde olduğu için karşılaştırmakta sorun görmüyorum, bu oyun ana oyunu geçmiş gibi görünüyor. Karakter tasarımlarında kullanılan yenilikleri çok net bir şekilde görebiliyorsunuz. Savaş alanı ve düşmanlarımızın tasarımları da aynı derecede olsa da bunlar için çok iyi demek yanlış olur. Yine de geliştirilmiş.

CEVAP VER