2 oyununda yer alan etrafta bulunan nesneleri hackleme hususu San Fransisco’da bir hacker grubu tarafından gerçekleştirildi !

Bilindiği üzere , Watch Dogs serisinin taze oyunu olarak geçtiğimiz günlerde oyuncularla buluştu ve oyun büyük ilgi gördü. Watch Dogs 2 yer olarak San Fransisco’da geçmekteydi. Oyunda pek çok nesneyi, devletin bazı sistemlerini hackleyebiliyorduk.

Oyunun geçtiği yerde bir grup hacker tarafından metro sistemi hacklendi. San Fransisco’da gerçekleştirilen bu hack operasyonunun ardından metrolar grup tarafından ücretsiz ulaşıma açılmış oldu. Eylemi gerçekleştiren hack grubunun kamu yararına mı operasyon yaptığı, yoksa ses getirmek için mi böyle bir girişimde bulunduğu bilinmiyor. Ancak grubun oldukça fazla ses getirdiği aşikar.

watch-dogs

SORUN KISA SÜRE İÇERİSİNDE ÇÖZÜLDÜ

Hackerlar tarafından meydana getirilen operasyonun ardından bir süre metro ağı hacklenmiş bir şekildeydi ancak kısa bir zamanda yetkliler sorunu çözmeyi başardılar. Şuan da hacker grubunu yakalayabilmek amacıyla seferber olunmuş durumda.

OYUNDAN MI ESİNLENDİLER ?

Watch Dogs bilindiği üzere gerçekten de çok ünlü bir seri ve tüm dünya tarafından şu günlerde Watch Dogs 2 oyunu konuşulmakta. Haliyle bu kadar popüler olan bir hack oyunu özellikle de San Fransisco’da geçince ve metro hack operasyonu da San Fransisco’da yine oyunun çıktığı günlerde gerçekleştirilince büyük bir şüphenin oluşmasına neden oldu. Sosyal medyada bir kısım, Watch Dogs oyununun hackerlara yol gösteren bir oyun olduğunu savunurken, bir kısım da bunun sadece bir tesadüf olduğu görüşünde.