“Ha geldi, ha geliyor” şeklinde birçok haberini yaptığımız No Man’s Sky güncellemesi en sonunda oyuncuların beğenisine sunuldu! Hello Games tarafından geliştirilen oyun, FPS düşüklüğü ve performans sorunlarıyla beklentileri tam manasıyla karşılamakta zorlanıyordu. Bugün ise PC ve PS4 kullanıcılarına verilen güncellemeyle oyun çok daha gelişmiş bir hale büründü. Var olan çoğu hata giderildi ve oyun deneyimi daha üst çıtalara yükseltildi.

No Man’s Sky güncellemesinin esas odaklandığı alan, bina kurulumları oldu. Artık oyuncular kendileri için özel merkez binaları kurabiliyorlar. Üstelik uzaylı hayat formlarını toplayıp yeni teknolojiler oluşturabilmeleri de mümkün. Bu uzay istasyonlarından çiftçi, mühendis, silah ve bilim uzmanlarını oluşturup çalıştırabiliyorsunuz da.

Güncellemeyle birlikte yeni oyun modları da geldi. Normal, Kreatif ve Hayatta kalma modları. Kreatif modu açan oyuncular hiçbir sınır olmadan devasa merkezler kurabiliyor ve diledikleri gibi gezegenlerde seyahat edebiliyorlar. Çok zorlu olan hayatta kalma modunda ise oyuncuları hayatta kalmak için gerekli önlemleri alma zorunluluğu bekliyor.

Uzakdoğu Asya’daki oyuncuların şikayetçi olduğu dil problemi de güncellemeyle birlikte tarihe karıştı. Artık Çin ve Japon alfabeleri oyunda daha düzgün görüntüleniyor.

Çökme ve donma hataları da PC kullanıcıları için giderildi. PS4 sahiplerine özel “fotoğraf modu” oyundaki yerini aldı.

Hem görsel, hem de oyun mekaniği tarafında gerçekten muhteşem yenilikler yapıldı. Şu haliyle No Man’s Sky daha da güzel bir oyun haline gelmiş bulunuyor.

CEVAP VER