9 Kasım 2016’da çıkışısını gerçekleştiren aksiyon oyununda İngilizce, Basitleştirilmiş ve Geleneksel Çince dillerinde arayüz ve seslendirme desteği sağlanırken, Almanca ve Japonca’ya ise yalnızca arayüz desteği sağlanmakta. Oyunda Türkçe dili ise desteklenmiyor.

Açıkça söylemek gerekirse oyunun artılarından çok eksilerini gördüm ve bunları sizinle paylaşmak istiyorum. Tek oyunculu modda sadece 3 seviye bulunuyor ve çok oyunculu için ise sadece 2 farklı harita bulunuyor. Tek oyuncu oynama seçeneğinde bile çok oyunculu özel haritaları görebiliyor ve oynayabiliyorsunuz. Seviye seçimi sayfasında seviyeler doğru sırayla bile görüntülenmiyor. Hepsi karmakarışık bir hal almış. Oyun içerisinde hiçbir bağlantı ve hikaye bulunmamakla birlikte oyunun amacını hala anlamış değilim. Arabadayken kamera açısı ise gerçekten berbat. Arabada seyahat ederken sadece tek bir noktaya odaklı şekilde bakabiliyorsunuz.

warfire2

2016’da çıkarılan bir oyun olmasına rağmen grafiklerinin Gta Vice City oyunundan bile kötü olduğunu söylemek mümkün. Oyununun geliştiricisi olan CryEngine, kısa sürede bu oyunu piyasadan silmeli diye düşünüyorum. Eğer size verilen görevleri tamamlasanız bile tamamladığınız görevler sürekli harita üzerinde tamamlanmamış şekilde gösterilerek kafa karıştırıyor. Oyun içinde kullanılan yapay zeka ise sanıyorum ki aptal bir insanın beyninden alınmış. Çünkü düşmanlarınızın önünde dursanız bile sizi 5-6 atışta sadece 1 kez vurabildiklerine şahit oluyorsunuz. Oyun içerisinde bulunan animasyonlarda son derece kötü. Köprünün çöküş animasyonuna kadar oyuna dayanabilirseniz ne dediğimi anlayacaksınız. Geliştirici ekibin bu oyunla kendi adını lekelediğini düşünüyor ve 1 saatlik oyun deneyiminden sonra, her ne kadar ucuz da olsa alınmaması gereken bir oyun olduğunu söylemek durumunda kalıyorum.

CEVAP VER