9 Kasım 2016’da yayına sunulan oyunun, açıkça söylemek gerekirse yayınlanmasını aylardır bekliyordum. İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Lehçe, Ruhça, Brezilya Portekizcesi, Flemenkçe ve hatta Macarca’nın bile desteklendiği oyunda Türkçe’nin desteklenmiyor oluşu gerçekten üzücü bir detay olarak göze çarpıyor.

Motor sporları için tıpkı diğer sporlara olduğu gibi bir menajerlik oyunu olması muhteşem bir gelişme. Oyunu oynarken keyif almadığımı söyleyemem çünkü gerçekten fazlaca eğlendim. Fakat oyunda ince bir detay var, fazlaca gerçek hayat düşünülmüş ve oyuna başlarken üst düzey takımları seçmezseniz doğru dürüst başarılar elde etmeniz imkansız derecede zor. Çünkü potansiyel olarak düşük veya orta seviyedeki takımların oyun tabiri ile dayanıklılığı bir hayli düşük. Bunun yanı sıra yine bu takımların motor ve fren sistemleri ile bir yarışı tamamlamak bile son derece güç.

motorsport-manager-2

Sıralama esnasında iyi bir pozisyonda olsanız bile yarışta onarım için pit-stopa girmemiz bize çok fazla zaman harcatıyor. Football Manager oyununda 1 oyuncu bir maçta görev almazsa kondisyonu diğer maça kadar %90 civarlarına çıkıyordu hatırlarsanız ancak bu oyunda %100 olan motor hop ikinci yarışta %40’a kadar düşüyor ve yükselmesi için baya uzun bir süre gerekiyor. Bu açıdan bir eksiği var demek yanlış olmaz.

Formula 1’in meraklısı olmasanız bile alıp oynayabileceğiniz oyun bu küçük detaylar haricinde gerçekten iyi olmuş. Tek oturuşta günü bitirdim desem yanlış olmaz ancak bir güncelleme ile bu soruna da el atılması gerekiyor.

CEVAP VER