Bugüne kadar hakkında birçok söylentiyi haberleştirdiğimiz Capcom’un yeni oyunu ’ye ait fragmanlar ve oyun için demoları nihayet resmen tanıtıldı. Oyunun yapımcısı Capcom ise son açıklamasında ’nin ilk günkü satış rakamları için bir tahminde bulundu.

Capcom’un Avrupa Pazarlama Direktörü Antoine Molant, “Ticari açıdan değerlendirdiğimizde Resident Evil 7’nin yeni cihazlar için geliştirilen bugüne kadarki en büyük oyunumuz olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

İşaretler olumlu yönde

Molant sözlerine “İdeal olarak oyunu satışa çıkardığımız ilk gün dünya genelinde 4 milyon adet satış rakamına ulaşmayı isteriz. Bu muhteşem olurdu. Bugünlerde sayıları artan ön siparişlere ve oyunun yükselen trendine bakılırsa bu rakama ulaşabileceğimize tamamen eminiz. Pazardaki tüm işaretler şimdiye kadar hep olumlu yönde seyretti. İster İngiltere, ister başka bölgelerde Resident Evil 7’ye olan ilgi büyük.” diye devam etti.

Resident Evil 7 için verilen ön siparişlerin sayısı da Molant’a göre gayet tatmin edici seviyede. Üstelik koleksiyoncular için hazırlanan sürüm satışa sunulmadan önce de ön siparişler çok fazlaydı.

P.T ve Outlast gibi “koş ve saklan” tarzı oyunlara olan teveccühün artması en çok Resident Evil 7’nin satışlarını etkileyeceğe benziyor. Zaten kemik bir hayran kitlesi de Resident Evil serisine olan ilgisini halen daha yitirmiş değil.

Bilindiği üzere Resident Evil 7 oyunu PC, PlayStation 4 ve Xbox One için 27 Ocak 2017 tarihinde satışa sunulacak.

CEVAP VER