Twitch platformunda bilindiği üzere oyuncular sık sık paylaşımlar yapmaktalar. Bu platformda canlı yayınlarla oyun oynayarak para kazanan çok fazla yayıncı var. Son zamanlarda bu alanda para olduğunu gören pek çok kız da oyunlarla çok ilgisi olmayan bir kız dahi olsa yayın yapmaya başladı. Daha fazla takipçi kazanmak, canlı yayınlarının daha fazla izlenmesi ve daha çok para getirisi için de ilginç yönteme başvuran oyun yayıncıları var. Bu yöntem, aşırı dekolteli kıyafetlerle oyun oynamak veya tahrik edici danslar sergilemek… Twitch platformunda son zamanlarda bu tür şeyler bir hayli arttı ve Twitch yönetimi buna engel olmak için bir hamle geliştirdi.

ÜNLÜ OYUN YAYINCISI BANLANDI

Twitch platformunda Stpeach nickine sahip bir bayan yayıncı dekolteleriyle ve yaptığı danslarla Twitch’in en fazla takip edilen isimlerinden biriydi. Elimize ulaşan bilgilere göre Twitch, söz konusu yayıncıyı platformdan uzaklaştırdı. Banlanan yayıncının oldukça fazla hayranı olduğu için banlanma hususuna tepki gösteren de çok fazla. Ciddi bir kitle Twitch yönetiminin böyle şeylerde ambargo uygulamamasını istiyor. Ancak Twitch yönetimi bu konuda oldukça kararlı gözüküyor.

Bundan sonra Twitch aynı durumların yaşanmaması için ekstradan önlem alabilir. Ancak Twitch yayınlarının izlenmesinin artmasının bir sebebinin de bunun gibi yayınlar olduğu da aşikar yani Twitch içten içe bu durumdan hoşnut da olabilir.

CEVAP VER