Dünyanın en köklü geçmişe sahip oyun stüdyoları arasında gösterilen , ismini 1994 yılında yayınladığı Warcraft oyunuyla duyurmayı başarmıştı. Aradan geçen süre zarfında sürekli olarak yeni yapımlarla portföyünü genişleten Blizzard son dönemde Overwatch oyunuyla tekrar sükse yapmış bulunuyor. World of Warcraft ve Diablo gibi efsane oyunlarda da imzası bulunan Blizzard şimdilerde orijinal  ve Brood War eklentisini güncel teknolojilerle yenileyerek 4K ultra yüksek çözünürlüklü şekliyle oyuncuların beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Resmen duyurusu yapıldı

Blizzard’dan yapılan resmî açıklamada hayranları çok sevindiricek yeni gelişmelere yer verildi. Buna göre orijinal StarCraft: Brood War oyununu güncelleyecek olan Blizzard, yeni özelliklerle donatacağı gerçek zamanlı strateji oyununu tamamen ücretsiz hazırlamaya karar vermiş.

Merakla beklenen oyunun kesin çıkış tarihi de paylaşıldı

StarCraft: Brood War oyununun 1.18 numaralı sürümünün önümüzdeki hafta sonuna doğru tanıtılması hedefleniyor. İlk olarak 1998 yılında satışa çıkarılan oyun çok eski olduğu için var olan tüm hatalar giderilecek, üstüne yeni özellikler de eklenecek.

Windows 7, 8.1 ve 10 gibi modern işletim sistemleriyle uyumlu çalışması için gerekli önlemlerin de alınacağı oyunda hile yapmayı önleyici yeni filtreler de mevcut bulunacak.

Bundan kısa bir üsre önce StarCraft Antolojisi’ni çevrimiçi mağazasından kaldıran Blizzard, oyunu ve eklentilerini 14.99$ ücret karşılığında satıyordu. Yeniden elden geçirilen oyunun çıkışa hazır hale gelmesiyle birlikte artık bu ücret de oyunculardan tahsil edilmeyecek.

CEVAP VER